• Kartki świąteczne dla Hospicjum i DPS-u

     • Na prośbę rodziców zaangażowanych w wolontariat, uczniowie klas 6 i 7 za pomocą techniki Linorytu, na lekcjach plastyki, stworzyli bardzo ciekawe kartki świąteczne. I choć technika nie była łatwa, a pracując dłutem  krew z palców polała się nie raz .... warto było! efekt jest zachwycający! 

      Jolanta Adamiec

     • XXI przegląd teatrzyków dziecięcych - "Księżniczki i rycerze w baśni i legendzie"

     • XXI Międzyszkolny Przegląd Teatrzyków Dziecięcych – Księżniczki i rycerze w baśni i legendzie.

      Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 7 w Krakowie już po raz dwudziesty pierwszy zorganizował Międzyszkolny Przegląd Teatrzyków Dziecięcych, w tym roku pod tytułem Księżniczki i rycerze w baśni i legendzie.

                  W tegorocznym przeglądzie udział wzięło osiem zespołów teatralnych. Grupa przedszkolna „Hejnaliści” z Przedszkola Samorządowego nr 23 pod opieką pani Lisowiec przygotowała przedstawienie pt. „ Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej  nr 132 w Krakowie zaprezentowali pod opieką pani Katarzyny Czanieckiej spektakl pt. „Shrek”. Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 54 w Krakowie wraz z opiekunami panią Dorotą Krupą i panią Karoliną Ludwikowską przygotowały przedstawienie pt. „ Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”. Do świata baśni zabrały nas dwie grupy ze Szkoły Podstawowej nr 66 w Krakowie przygotowując spektakle pt. „Prawdziwa Księżniczka” pod opieką pana Mirosława Szewczyka i „ Baśniowy ambaras” pod opieką pani Elżbiety Leś. Postacie złych sióstr i Kopciuszka przypomnieli widzom uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 111 prezentując pod opieką pani Agaty Wojtyło spektakl pt. „ Kopciuszek”. Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 133 wraz z opiekunem panią Elżbietą Madydą w sposób humorystyczny zaprezentowały spektakl „Zabawa w Śpiącą Królewnę”. Natomiast uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 62 wraz z opiekunem, panią Elżbietą Juśko, przenieśli nas  swoim przedstawieniem „W krainę bajek”.

                  W skład tegorocznego jury Międzyszkolnego Przeglądu Teatrzyków Dziecięcych weszły: pani Marzanna Kominiak – dyrektor Przedszkola Samorządowego nr 23, pani Jadwiga Sekuła – wieloletnia Kierownik Domu Kultury w Skotnikach.

                  Drugiego grudnia uczniowie szkoły spotkali się ze swoimi wychowawcami, by razem obejrzeć przygotowane przedstawienia. Był to moment na przemyślenia o wartościch, jakie niosły oglądane baśnie, ale także forma spędzania wolnego czasu ze swoją klasą i społecznością szkolną. Czas ten pokazał również, iż wśród nas są prawdziwe talenty i kreatywni ludzie. Każda z prezentowanych grup okazała się wyjątkowa. Pokazała nam oryginalność, pomysłowość i determinację w działaniu.

                  Przybywających gości witała Wróżka z przedstawicielami Uczniów. Szkolne korytarze były udekorowane elementami baśniowymi i postaciami ze znanych utworów. Na tablicach rozwieszono wyróżnione prace plastyczne. Można było też zapoznać się z kronikami dokumentującymi poprzednie edycje Międzyszkolnego Przeglądu Teatrzyków Dziecięcych.

                  Grupa „Hejnaliści” ze Skotnickiego przedszkola prezentując swoje przedstawienie zwróciła uwagę na to, że należy pomagać innym, być dobrym i uczynnym. Dzieci swój występ uświetniły tańcem i śpiewem. Szczególną uwagę jury zwróciło na odwagę młodych aktorów, scenografię, grę i stroje – wszystkie te elementy przeniosły widzów do krainy krasnoludków.

                  Razem z uczniami Szkoły Podstawowej nr 132 spotkaliśmy się ze Shrekiem. Dzieci wykorzystały w swoim przedstawieniu współczesne swobodne słownictwo i codzienne stroje.

                  Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 54 pokazali, jak ważna jest przyjaźń i pomoc innym w potrzebie. Siedmiu krasnoludków udowodniło widzom, że wielkie rzeczy można osiągnąć, gdy działa się razem. Dzieci zaprezentowały piękne stroje, wykazały się doskonałą znajomością tekstu, śpiewały piosenki, a ich spektakl uświetniała muzyka.

                  Czwartoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 66 w przedstawieniu „Prawdziwa Księżniczka” połączyli styl dworski ze współczesnym. Całość przeplatały multimedialne animacje. Aktorzy wyróżniali się profesjonalną grą, strojami i scenografią. Zwrócili uwagę oglądającym na to, iż fałsz zawsze wyjdzie na jaw i warto dążyć do celu.

                  Dzieci prezentujące Szkołę Podstawową nr 111 w baśni „Kopciuszek” połączyły tradycję ze współczesnością, nowoczesne stroje z dworskimi, tekst z tańcem i muzyką filmową. Bohaterowie wykorzystali do gry przedmioty codziennego użytku pochodzące z XXI wieku (telefon) i charakterystyczne dziś słownictwo (selfie). Szczególną uwagę przykuła doskonała dykcja młodych aktorów a także stroje i ruch sceniczny.

                  Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 133 własnoręcznie przygotowali piękną dekorację a ich tekst był pełen humoru. W ich przedstawieniu język współczesny przeplatał się z baśniowym, wprowadzili do tekstu słowa potoczne i przedmioty używane w dzisiejszych czasach, np. hulajnogę. To wszystko sprawiło, że publiczność dobrze się bawiła.

                  Reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 62 w Krakowie w przedstawieniu „ W krainie bajek” nawiązali do miasta, w którym żyją, czyli Krakowa. Uświetnili swój występ własnoręcznie przygotowaną dekoracją, pięknymi strojami, śpiewem, muzyką, a także odegraniem hejnału.

                  Grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 66 w spektaklu „ Baśniowy ambaras” przekazała widzom przesłanie, by czytali i kochali bajki. Łącząc elementy baśniowe ze współczesnymi dotarła do odbiorcy XXI wieku. Nowoczesna animacja, łączenie elementów baśniowych z realnymi, odpowiedniki postaci z bajek we współczesnym świecie – to wszystko pozwoliło młodemu widzowi zrozumieć naukę płynącą z tekstu. Całość przedstawienia dopełniły piękne stroje i śpiew z własnym akompaniamentem.

                  XXI Międzyszkolny Przegląd Teatrzyków Dziecięcych to niezwykły dzień dla szkoły. Każdy mógł wykazać się pomysłowością, pokazać się z innej strony, wywołać uśmiech na twarzach innych, mógł przenieść się z szarej rzeczywistości w baśniowy świat magii, radości i szczęścia, mógł poczuć, że dobro zawsze zwycięża.                                                                         

      Przeżycie tego niezwykłego dnia było możliwe dzięki sponsorom, są nimi: Rada Dzielnicy VIII (Dzielnica Dębniki), Miasto Kraków we współpracy z UNICEF finansowane przez UNICEF. Bardzo dziękujemy za wsparcie naszej inicjatywy.

                  Dziękujemy wszystkim młodym artystom za niezwykłe przeżycia a widzom za obecność. Do zobaczenia za rok.

                                                                                                                                                             Joanna Konecko

     • Serwis informacyjny 25.11.2022

     • SU organizuje bajeczny konkurs dla klas 1-3. Konkurs polega na tym, aby narysować siebie jako jedną z ulubionych postaci z bajki. Prace oddajemy do świetlicy szkolnej do końca listopada.

      W dniach 21-25 listopada wolontariusze  sprzedawali  „Świąteczne Kartki Dobroczynne” przesłane przez  Stowarzyszenie Sursum Corda, które przychodzi z pomocą chorym i niepełnosprawnym dzieciom. Dziękujemy wszystkim , którzy wsparli Stowarzyszenie i zakupili kartki

       

      Uwaga wolontariusze!

      Opiekun szkolnego wolontariatu pani Teresa Baka przypomina, wolontariuszom, że powinni czynnie pracować przez cały rok, brać udział w proponowanych akcjach prowadzonych prze z szkołę, a nie budzić się z letargu pod koniec roku szkolnego. Jeszcze są potrzebni wolontariusze na zabawę andrzejkową  w godzinach 13.15-14.45 i 15.00-16.30.

       

      W dniu 2 grudnia odbędzie się w naszej XXI Przegląd Teatrzyków Dziecięcych pod hasłem: Księżniczki i rycerze w baśni i legendzie. Proponujemy nauczycielom i uczniom przyjście do szkoły w tym dniu w przebraniu. Możecie w strojach nawiązać do tematu przeglądu.

       

      21 listopada, był dzień życzliwości , lecz pamiętajmy  o tym , aby być życzliwym dla innych zawsze nie tylko od święta. 

      Wasze zachowania świadczą o waszej kulturze.

      Konkurs biblioteczny "Czy znasz swoje miasto?" rozstrzygnięty. Zwyciężyła Julia Świerczyńska z klasy II d. Gratulacje!

       

      Miło mi poinformować, że do etapu rejonowego Małopolskiego Konkursu Chemicznego zakwalifikowali się: Anna Leszczyńska z 8a i Filip Jakusz-Gostomski z 8c.
      Etap rejonowy odbędzie się 15 grudnia o 9.00

      Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

       

      Wyniki konkursu SUPER UCZEŃ

      SUPER UCZEŃ z klasy 1 a, to Klara Oleksy

      SUPER UCZEŃ  z klasy 1 b, to Jakub Kurek

      SUPER UCZEŃ  z klasy 1 c, to Barbara Turoń

      SUPER UCZEŃ  z klasy 1 d, to Jan Adrian

      SUPER UCZEŃ  z klasy 2 a, to Oliwia Markowska

      SUPER UCZEŃ  z klasy 2 b, to Aleksandra Firlej

      SUPER UCZEŃ  z klasy 2 c, to Jakub Woźniczka

      SUPER UCZEŃ  z klasy 3 a, to Eliza Sobaś

      SUPER UCZEŃ  z klasy 3 b, to Adam Sokół

      SUPER UCZEŃ  z klasy 3 c, to Aleksandra Nowacka

      SUPER UCZEŃ z klasy 3 d, to Julia Kaczmarczyk

      SUPER UCZEŃ z klasy 4 a, to Karol Szcześniak

      SUPER UCZEŃ z klasy 4 b, to Liliana Orlikowska

      SUPER UCZEŃ  z klasy 4 c, to Anna Krzych

      SUPER UCZEŃ z klasy 5 a, to Róża Kabala

      SUPER UCZEŃ  z klasy 5 b, to Adrian Jurgała

      SUPER UCZEŃ  z klasy 5 c, to Patrycja Szczecińska

      SUPER UCZEŃ  z klasy 6 a, to Tomek Michalik

      SUPER UCZEŃ  z klasy 6 b, to Krzysztof Trzyna

      SUPER UCZEŃ  z klasy 7a, to Dominik Sobczyk

      SUPER UCZEŃ  z klasy 8 b, to Krystian Ptak

      SUPER UCZEŃ z klasy  8 c, to Filip Jakusz-Gostomski

      SUPER UCZEŃ  z klasy 8 d, to  Maja Rachwał

      Gratulujemy.

       

      SU składa serdeczne życzenia wszystkim listopadowym solenizantom i jubilatom.

       

     • Warsztaty w Technikum Przemysłu Spożywczego

     • 18 listopada uczniowie klas ósmych wzięli udział w warsztatach kulinarnych w Technikum Przemysłu Spożywczego. Efektem zajęć była własnoręcznie wypieczona pizza, zatem wyjście zaliczamy za udane :)

     • Serwis informacyjny 18.11.2022 r.

     • SU organizuje bajeczny konkurs dla klas 1-3. Konkurs polega na tym, aby narysować siebie jako jedną z ulubionych postaci z bajki. Prace oddajemy do świetlicy szkolnej do końca listopada.

      Informujemy, że na stronie szkoły w zakładce: Uczniowie i rodzice znajduje się podstrona: egzamin ósmoklasisty. Znajdują się w niej odsyłacze do ważnych informacji z OKE i CKE.

      Przypominamy uczniom o konieczności zmiany obuwia!.

      Przypominamy uczniom zasady dobrego wychowania. Dobre wychowanie to znajomość obyczajów i form towarzyskich, reguł grzeczności; umiejętność postępowania w życiu i radzenia sobie w różnych trudnych sytuacjach. Nienaganne formy zachowania oznaczają życzliwość dla ludzi, uprzejmość, tolerancję, opanowanie emocji, Okazując dobre maniery okazujemy szacunek innym ludziom

      Wasze codzienne zachowania świadczą o waszej kulturze!.

      Informujemy, że do etapu rejonowego Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego zakwalifikowała się Amelia Martyniuk-Pieczara
      Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

      Pragniemy poinformować, że do etapu rejonowego Małopolskiego Konkursu Biologicznego zakwalifikowały się 3 osoby: Skołyszewska Karolina, Germański Szymon, Pardała Anna
      Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

      Z radością informujemy, że uczennica  Maja Lodeiro Vales, zakwalifikowała się do rejonowego etapu Małopolskiego Konkursu Języka Hiszpańskiego!
      Serdecznie gratulacje i powodzenia!

      Miło nam poinformować, że po zajęciach z pierwszej pomocy w klasach szóstych do zawodów w ratownictwie medycznym zostali zakwalifikowani uczniowie: Alicja Wąs i Jakub Lenard z klasy VI A. Gratulujemy!

      W dniach 21-25 listopada wolontariusze w czasie przerw będą sprzedawali na parterze „Świąteczne Kartki Dobroczynne” przesłane przez  Stowarzyszenie Sursum Corda, które przychodzi z pomocą chorym i niepełnosprawnym dzieciom. Kartka wraz z kopertą kosztuje 3zł.

      Zachęcamy do pomocy.

       W naszej szkole w najbliższym czasie są prowadzone akcje: sprzedaż kartek, zabawa andrzejkowa (przygotowanie i przeprowadzenie wróżb), zbiórka karmy dla Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Chętni do pracy wolontariusze proszeni są o zgłaszania się do opiekuna szkolnego wolontariatu

      Serdecznie dziękujemy wszystkim za włączenie się w akcję Talenciaki Lidla. Zgromadziliśmy 149992 pkt. Wymieniliśmy je we współpracy z nauczycielami i Samorządem Uczniowskim na wiele atrakcyjnych nagród. Nie wszystkie jeszcze dotarły, na zakończenie pochwalimy się na stronie www szkoły zamieszczając zdjęcia.

       

      Wyniki konkursu SUPER UCZEŃ

      SUPER UCZEŃ  z klasy 1 b, to Leon Machaczka

      SUPER UCZEŃ  z klasy 1 c, to Maja Gryga

      SUPER UCZEŃ  z klasy 1 d, to Ewelina Juszczyk

      SUPER UCZEŃ  z klasy 2 a, to Maja Pawłowska

      SUPER UCZEŃ  z klasy 2 b, to Ola Weresińska

      SUPER UCZEŃ  z klasy 2 c, to Hanna Mruk

      SUPER UCZEŃ  z klasy 2 d, to Weronika Gabor

      SUPER UCZEŃ  z klasy 3 a, to Nadia Brych

      SUPER UCZEŃ  z klasy 3 b, to Jan Orliński

      SUPER UCZEŃ  z klasy 3 c, to Jan Węglarz

      SUPER UCZEŃ z klasy 4 a, to Anna Olieinikiwa

      SUPER UCZEŃ  z klasy 4 c, to Teresa Ostrowska

      SUPER UCZEŃ z klasy 5 a, to Amelia Bednarska

      SUPER UCZEŃ  z klasy 5 b, to Adrian Jurgała

      SUPER UCZEŃ  z klasy 5 c, to Wojtek Musiał

      SUPER UCZEŃ  z klasy 6 a, to Krzysztof Ostrowski

      SUPER UCZEŃ  z klasy 6 b, to Bruno Szwajdych

      SUPER UCZEŃ  z klasy 6 c, to Nikola Grzybek

      SUPER UCZEŃ  z klasy 7a, to Kacper Buła

      SUPER UCZEŃ  z klasy 8 b, to Amelia Martyniuk-Pieczara

      SUPER UCZEŃ z klasy  8 c, to Emilia Wygoda

      SUPER UCZEŃ  z klasy 8 d, to  Wiktoria Pyc

      Gratulujemy.

       

      SU składa serdeczne życzenia wszystkim listopadowym solenizantom i jubilatom.

       

     • Warsztaty plastyczno-fotograficzne w Forcie Sztuki i Życia

     • 10 listopada uczniowie klasy 5B wzięli udział w warsztatach plastyczno-fotograficznych zorganizowanych przez Fort Sztuki (i) Życia na ul. Kozienickiej 33 w Krakowie. Warsztaty rozpoczęły się prelekcją na temat fotografii przyrody, przygotowaną przez Panią Małgorzatę Wojtyczkę - osobę o wielu zainteresowaniach oraz Menadżerkę Fortu. Uczniowie dowiedzieli się co to jest kontrapunkt i na co należy zwracać uwagę podczas fotografowania przyrody. Po prelekcji uczestnicy wyszli na teren wokół zabytkowego budynku Fortu, aby zrobić własne, niepowtarzalne zdjęcia elementów przyrody o ciekawych fakturach. Najciekawsze zdjęcia będą wywołane i zaprezentowane na wystawie w grudniu.

      Następnie klasa podzieliła się na cztery grupy, aby wykonać makietę sensoryczną Fortu z przeróżnych materiałów np. makaronów, łuskanego grochu, liści, patyków, gałązek, traw, sznurka, kamyków, szyszek. Zdumiewające efekty można zobaczyć w fotorelacji.

      Jolanta Adamiec

     • Apel z okazji 104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

     • W czwartek 10 listopada uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w apelach z okazji 104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. 

      Uczniowie klas 1-3 mieli przyjemność oglądania apelu przygotowanego przez klasę 3b.

      Natomiast uczniowie klas 4-8 uczesticzyli w apelach przgotowanych przez klasę 4b i 6b.

     • Serwis informacyjny 10.11.2022 r.

     • W konkursie pieśni patriotycznej zwyciężył Mateusz Bator z klasy V b

      2 miejsce zajęli: Krzysztof Trzyna z klasy VI b i Jakub Kukuła z klasy VII a

      3 miejsce zajęli: Tadeusz Węglarz z klasy V c i Bartłomiej Bartosik z klasy 1 c

      Gratulujemy. Nagrody zostaną rozdane w terminie późniejszym

       

      Biblioteka szkolna ogłasza konkurs "Czy znasz swoje miasto?".
      Na tablicy bibliotecznej znajdują się zdjęcia opatrzone numerami od 1 do 6. Jeśli rozpoznajesz obiekty przedstawione na zdjęciach, weź udział w konkursie zapisując ich pełne nazwy oraz podając swoje dane (imię, nazwisko, klasa). Odpowiedzi można składać do 18 listopada 2022 r. w bibliotece szkolnej.
      Zachęcam do udziału. Nagrody czekają.

       

      SU organizuje bajeczny konkurs dla klas 1-3. Konkurs polega na tym, aby narysować siebie jako jedną z ulubionych postaci z bajki. Prace oddajemy do świetlicy szkolnej do końca listopada

       

      Do etapu rejonowego Małopolskiego Konkursu Matematycznego zakwalifikowali się:
      Anna Leszczyńska, Joanna Rabiej,  Piotr Giermek
      Gratulacje i życzenia dalszych sukcesów.
       

      Serdecznie dziękujemy: uczniom, nauczycielom i rodzicom dzieci z naszej szkoły, za udział w zbiórce kwiatów doniczkowych. Zebrane rośliny zostały sprzedane. Pieniądze uzyskane z tej akcji w wysokości 880 zł, zostaną przeznaczone na zakup narzędzi i innych niezbędnych rzeczy, potrzebnych do wiosennych prac w naszym szkolnym ogrodzie. Szczególne podziękowania należą się również wolontariuszom, którzy poświęcili swój prywatny czas na pracę na rzecz szkoły. 

       

      Do etapu rejonowego Małopolskiego Konkursu z Języka Angielskiego zakwalifikowali się:
      Bartula Leon, Germański Szymon, Jarecka Blanka, Kowalczyk Zuzanna, Martyniuk-Pieczara Amelia
      Nowicka Iga, Pałka Natasza, Rabiej Joanna, Sinnen Zeeshan, Sobczyk Dominik, Szmyd Radosław
      Serdecznie gratulujemy!

      Przypominamy uczniom zasady dobrego wychowania. Na początek , kto komu mówi dzień dobry: Jako pierwsza kłania się osoba stojąca niżej w hierarchii społecznej, zatem to uczeń mówi „dzień dobry” nauczycielowi, pracownik- szefowi, młodszy-starszemu, wchodzący- już obecnym. Również ze względów kurtuazyjnych to mężczyzna jako pierwszy powinien powitać kobietę.

       Wasze codzienne zachowania świadczą o waszej kulturze.

       

      Wyniki konkursu SUPER UCZEŃ

      SUPER UCZEŃ  z klasy 1 a, to Giovanni Congiu

      SUPER UCZEŃ  z klasy 1 b, to Jadwiga Forma

      SUPER UCZEŃ  z klasy 1 c, to Bartłomiej Bartosik

      SUPER UCZEŃ  z klasy 1 d, to Karol Pagacz

      SUPER UCZEŃ  z klasy 2 a, to Julian Juszczak

      SUPER UCZEŃ  z klasy 2 b, to Alicja Posłajko

      SUPER UCZEŃ  z klasy 2 c, to Aleksander Wilk

      SUPER UCZEŃ  z klasy 2 d, to Milena Silka

      SUPER UCZEŃ  z klasy 3 a, to Mia Ochońska

      SUPER UCZEŃ  z klasy 3 b, to Michał Wąs

      SUPER UCZEŃ  z klasy 3 c, to Julia Babiuch

      SUPER UCZEŃ  z klasy 3 d, to Olga Lenard

      SUPER UCZEŃ z klasy 4 a, to Anna Olieinikowa

      SUPER UCZEŃ  z klasy 4 b, to Mateusz Śledziona

      SUPER UCZEŃ  z klasy 4 c, to Zuzanna Bułas

      SUPER UCZEŃ  z klasy 5 b, to Beniamin Koń

      SUPER UCZEŃ  z klasy 5 c, to Emilia Ładzik

      SUPER UCZEŃ  z klasy 6 a, to Zuzanna Kowalczyk

      SUPER UCZEŃ  z klasy 6 b, to Szymon Rokicki

      SUPER UCZEŃ  z klasy 6 c, to Julia Filas

      SUPER UCZEŃ  z klasy 7 b, to Julia Łypik

      SUPER UCZEŃ  z klasy 8 b, to Jakub Nowacki

      SUPER UCZEŃ  z klasy 8 d, to Franciszek Poradziński 

      Gratulujemy.

       

      SU składa serdeczne życzenia wszystkim październikowym solenizantom i jubilatom.

       

     • "Krakowscy uczniowie ratują życie"

     • 9 listopada 2022r uczniowie klas szóstych wzięli udział w programie "Krakowscy uczniowie ratują życie" organizowanego przez Krakowski Szkolny Ośrodek Sportowy. Celem Programu jest realizacja szkoleń uczniów klas V-VI samorządowych krakowskich szkół podstawowych z zasad udzielania pierwszej pomocy oraz wyrobienie odpowiednich postaw u dzieci w obliczu wystąpienia zagrożenia zdrowia i życia osoby poszkodowanej.

     • ODBLASKOWA SZKOŁA

     • Nasza szkoła kolejny raz wzięła udział w akcji Odblaskowa Szkoła. W konkursie na projekt odblaskowego gadżetu nagrodzono prace:

      Ani Olieinikovej (4A) - odblaskowa broszka w kształcie kwiatka,

      Kai Hankiewicz (4B) - odblaskowa maseczka,

      Darii Pióreckiej (4B) - odblaskowy uchwyt na kubek termiczny.

      Projekty możecie podziwiać na tablicy ogłoszeń na pierwszym piętrze.

     • Serwis  informacyjny 28.10.2022 r.

     • Szkolny konkurs fotograficzny pt.,,Budowle średniowieczne w zaskakujących ujęciach lub ciekawej scenerii,, został rozstrzygnięty !
      I miejsce- Kacper Madej i Marta Zaiats
      II miejsce- Aleksander Koczur i Daria Jakusz- Gostomska
      III miejsce- Milena Polańska i Erik Shabanov
      Wyróżnienie: Jakub Kukuła i Marta Przydatek
      Gratulacje!

       

      Przypominamy, że Samorząd uczniowski wraz z panią Agatą Smorońską zaprasza do wzięcia udziału w konkursie Pieśni Patriotycznej. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas I-VIII. Przesłuchania konkursowe odbędą się drogą online oraz dla chętnych stacjonarnie. Przesłuchania stacjonarne odbędą się dnia 4 listopada w godzinach 10.00-11.30 oraz 13.40-14.40 w świetlicy nowej szkoły. Wybrana pieśń może być zaśpiewana lub tylko zagrana na instrumencie. W przypadku śpiewu, dopuszczalny podkład to półplayback lub własny akompaniament. Niedopuszczalny jest pełen playback. Nagrania proszę wysyłać na adres muzyka20167@wp.pl do dnia 4 listopada 2022. Zwycięskie wykonania usłyszymy podczas apelu z okazji 11 listopada.

       

      Mamy przyjemność poinformować o sukcesie uczennicy naszej szkoły Emilii Wygody z klasy 8c, która występowała jako solistka Chóru Dziecięcego podczas koncertu Chóru Dziecięcego "To ja, Muzyka".
      Chór otrzymał statuetkę w kategorii Muzyka w plebiscycie "Słoneczniki".
      Konkurs ten, organizowany przez portal CzasDzieci.pl, wyłania najbardziej rozwojowe inicjatywy dla dzieci w Krakowie.

      Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

      Bajeczny konkurs dla klas 1-3. Konkurs polegana tym , aby narysować siebie jako jedną z ulubionych postaci z bajki. Prace oddajemy do świetlicy szkolnej do końca listopada

      Wyniki konkursu SUPER UCZEŃ

      SUPER UCZEŃ z klasy  1 a, to Karolina Leśko

      SUPER UCZEŃ  z klasy 1 b, to Eugenia Szwajdych

      SUPER UCZEŃ  z klasy 1 c, to Ewa Barycka

      SUPER UCZEŃ  z klasy 1 d, to Andrzej Drobniak

      SUPER UCZEŃ  z klasy 2 a, to Maria Martyka

      SUPER UCZEŃ  z klasy 2 b, to Antoni Kuc

      SUPER UCZEŃ  z klasy 2 c, to Bianka Magońska

      SUPER UCZEŃ  z klasy 2 d, to Emilka Pałka

      SUPER UCZEŃ  z klasy 3 a, to Amelia Dolot

      SUPER UCZEŃ  z klasy 3 b, to Kacper Jakóbek

      SUPER UCZEŃ  z klasy 3 c, to Lidia Zielniok

      SUPER UCZEŃ  z klasy 3 d, to Hania Wróbel

      SUPER  UCZEŃ z klasy 4 a, to Bartosz Koczur

      SUPER UCZEŃ  z klasy 4 b, to Maria Gryga 

      SUPER UCZEŃ  z klasy 4 c, to Zuzanna Bułas

      SUPER UCZEŃ  z klasy 5 a, to Hubert Żudro

      SUPER UCZEŃ  z klasy 5 b, to Karol Pawłowski 

      SUPER UCZEŃ  z klasy 5 c, to  Tadeusz Węglarz

      SUPER UCZEŃ  z klasy 6 a, to Tomek Sikora

      SUPER UCZEŃ  z klasy 6 b, to Natalia Sosin

      SUPER UCZEŃ  z klasy 7 a, to Jakub Kukuła

      SUPER UCZEŃ  z klasy 8 a, to Szymon Germański

      SUPER UCZEŃ  z klasy 8 b, to Amelia Martyniuk-Pieczara

      SUPER UCZEŃ  z klasy 8 c, to Aleksander Koczur

      SUPER UCZEŃ  z klasy 8 d, to Wiktoria Pyc

      Gratulujemy.

       

      SU składa serdeczne życzenia wszystkim październikowym solenizantom i jubilatom.       

     • Serwis informacyjny 21.10.2022

     • Najlepsze plakaty na Dzień Europejskich Języków , przygotowali::
      1. miejsce - Solomiia Holovko (6c)
      2. miejsce - Julia Filas (6c)
      3. miejsce - Emilia Ładzik (5c)

      W quizie wiedzy o językach europejskich  zwyciężyły:

      Ala Wąs i Hania Sarama (6a)
      Kalina Zielniok (8a).

       

      Uczniowie, którzy nie zdali egzaminu na kartę rowerową z teorii i praktycznego w zeszłym roku szkolnym. Mogą przystąpić ponownie 27 X 2022.
      Egzaminy będą przeprowadzane przez Policję.
      Osoby zainteresowane zgłaszają się do nauczycieli techniki.

       

      OGRÓD Z KLASĄ - ZBIÓRKA ROŚLIN DONICZKOWYCH

      W ramach projektu Ogród z klasą,
      w dniach od 20 - 24 października będziemy zbierać od wszystkich chętnych uczniów klas IV-VIII rośliny doniczkowe. Rośliny te będą zbierane do specjalnie przygotowanego pudełka przed szkołą macierzystą.
      W dniu 25 października, w czasie zebrań z rodzicami, zrobimy wyprzedaż tego co udało się nam zebrać , a pieniądze uzyskane z tej akcji będą przeznaczone na aranżację przestrzeni wokół szkoły.
      Do sprzedaży będą potrzebni wolontariusze (punkty za wolontariat). Proszę o zgłaszanie się chętnych do koordynatora projektu pani Katarzyny Owoc

       

      W konkursie " ODBLASKOWY ZAWRÓT GŁOWY"
      I MIEJSCE ZAJMUJE: Franek Pstuś z klasy I C
      II MIEJSCE ZAJMUJE: Milena Leszko z klasy ID
      III MIEJSCE ZAJMUJE: Antek Stopyra z klasy IB

      WYRÓŻNIENIA OTRZYMUJĄ:
      1. Leon Ulutas IC
      2. Radosław Sułowski IB
      3. Franek Klimko IB
      4. Mikołaj Skrzeczek IC
      5. Marcel Kaczmarek IA
       

      SU przypomina o konkursie plastycznym dla klas 1-8 . Z jesiennych liści należy wykonać płaską pracę plastyczną. Prace oddajemy do 28 października do świetlicy szkolnej. Zapraszamy do udziału w konkursie.

       

      DZIEŃ DYNI!

      SU proponuje 25 października  „DZIEŃ DYNI W RÓŻNYCH ODSŁONACH”. Możecie w tym dniu przyjść do szkoły ubrani na pomarańczowo, przebrać się za dynię, przygotować potrawy z dyni lub w inny śmieszny sposób zaakcentować ten dzień.

       

      Samorząd uczniowski wraz z panią Agatą Smorońską zaprasza do wzięcia udziału w konkursie Pieśni Patriotycznej. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas I-VIII. Przesłuchania konkursowe odbędą się drogą online oraz dla chętnych stacjonarnie. Przesłuchania stacjonarne odbędą się dnia 4 listopada w godzinach 10.00-11.30 oraz 13.40-14.40 w świetlicy nowej szkoły. Wybrana pieśń może być zaśpiewana lub tylko zagrana na instrumencie. W przypadku śpiewu, dopuszczalny podkład to pół-playback lub własny akompaniament. Niedopuszczalny jest pełen playback. Nagrania proszę wysyłać na adres muzyka20167@wp.pl do dnia 4 listopada 2022. Zwycięskie wykonania usłyszymy podczas apelu z okazji 11 listopada.

       

      Wyniki konkursu SUPER UCZEŃ

      SUPER UCZEŃ  z klasy 1 b, to Leon Machaczka

      SUPER UCZEŃ  z klasy 1 c, to Laura Szafrańska

      SUPER UCZEŃ  z klasy 1 d, to Julianna Soćko 

      SUPER UCZEŃ  z klasy 2 a, to Antonina Szczepaniak

      SUPER UCZEŃ  z klasy 2 b, to Anna Tumidajewicz

      SUPER UCZEŃ  z klasy 2 c, to Blanka Basta

      SUPER UCZEŃ  z klasy 2 d, to Julia Świerczyńska

      SUPER UCZEŃ  z klasy 3 a, to Zofia Szade

      SUPER UCZEŃ  z klasy 3 b, to Jan Orliński

      SUPER UCZEŃ  z klasy 3 c, to Magdalena Leszczyńska

      SUPER UCZEŃ  z klasy 3 d, to Antoni Darłak

      SUPER UCZEŃ  z klasy 4 b, to Maria Tarapata

      SUPER UCZEŃ  z klasy 4 c, to Teresa Ostrowska

      SUPER UCZEŃ  z klasy 5 b, to Jakub Wołosz

      SUPER UCZEŃ  z klasy 5 c, to Julia Pronobis 

      SUPER UCZEŃ  z klasy 6 a, to Ala Wąs

      SUPER UCZEŃ  z klasy 6 b, to Arkadiusz Pala

      SUPER UCZEŃ z klasy 6 c, to Holovko Solomiia

      SUPER UCZEŃ  z klasy 7 a, to Joanna Rabiej 

      SUPER UCZEŃ z klasy 7 b, to Julia Łypik

      SUPER UCZEŃ  z klasy 8 a, to Magdalena Wojnar

      SUPER UCZEŃ  z klasy 8 b, to Iga Nowicka 

      SUPER UCZEŃ  z klasy 8 c, to Aleksander Koczur 

      SUPER UCZEŃ  z klasy 8 d, to Kacper Madej 

      Gratulujemy.

       

      SU składa serdeczne życzenia wszystkim październikowym solenizantom i jubilatom.