• UROCZYSTOŚĆ 60 - LECIA SZKOŁY I NADANIA SZTANDARU

   •  

     

    12 października 2012 roku odbyły  się w naszej szkole obchody sześćdziesięciolecia jej istnienia oraz wręczenie sztandaru ufundowanego przez rodziców i Radę Dzielnicy VIII. Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w kościele parafialnym, podczas której ksiądz proboszcz poświęcił sztandar.

     

      

     

    Następnie w asyście sztandarów  z SP 40, SP 111 oraz G 22 oraz nowo poświęconego uczniowskim orszakiem przeszliśmy do szkoły na dalszą część uroczystości.

     

      

    W auli szkolnej w obecności dostojnych gości, byłych nauczycieli, przedstawicieli Rady Rodziców i delegacji klas sztandar został przekazany Dyrektorowi szkoły, który następnie wręczył go wyróżnionym do pocztu uczniom.  Przedstawiciele z każdej klasy z ogromnym przejęciem złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar.

     

      

      

      

     

    Po pięknym wykonaniu hymnu szkolnego klasa VI B w swojej prezentacji zabrała wszystkich obecnych na „Magiczny spacer  po Krakowie”, przybliżając najważniejsze i najpiękniejsze wydarzenia i miejsca z historii naszego miasta, szkoły i patrona. Kończąc swój występ wspaniałym polonezem wprowadzili pierwszoklasistów do ślubowania i pasowania na ucznia. Dla wielu widzów była to bardzo wzruszająca chwila, w niejednym oku pojawiła się łza wzruszenia.

     

      

      

     

    W finale uroczystości w auli zostały wręczone dyplomy i nagrody w konkursach, jakie odbyły się w ramach przygotowań do tych uroczystości: „Patron mojej szkoły – dumą uczniów” oraz „Moja szkoła – 60 lat temu, obecnie  i za 60 lat”.

    A przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego złożyła  wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły najserdeczniejsze życzenia z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej.

     

     

    Po oficjalnej uroczystości mogliśmy podziwiać okolicznościowe wystawy, prezentacje, spotkać się z gośćmi, byłymi nauczycielami, rodzicami i absolwentami szkoły.

    Ten dzień zapisuje się w historii naszej szkoły jako kolejne ważne i niezapomniane wydarzenie.

     

     

    Zapraszamy do obejrzenia filmu z jubileuszu.

     


    WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE

     

    Wywiad z panią Magdaleną Pstuś

     

    W piątek 5 października Gabrysia Krasny i Patrycja Machno - uczennice klasy VI b naszej szkoły przeprowadziły wywiad z jedną z nestorek Skotnik – panią Magdaleną Pstuś, która w tym roku obchodziła swoje 90-te urodziny.

     

     

    Pani Magdalena w towarzystwie dwóch swoich prawnuczek Nikoli i Agnieszki Pawłowskich opowiadała w bardzo ciekawy sposób o historii Skotnik, o jej mieszkańcach, o sobie i swojej rodzinie i o tym, jakie były początki szkolnictwa w Skotnikach, jak doszło do powstania naszej szkoły…

     

     

     

    Serdecznie dziękujemy pani Magdalenie za bardzo interesujące spotkanie i równocześnie życzymy Jej jeszcze wielu lat w zdrowiu i szczęściu.

     

     

     

     

     

    A oto cały wywiad:

     

     

    Wywiad z panem Ryszardem Krasnym

    8 października 2012 roku w ramach obchodów sześćdziesięciolecia naszej szkoły udzielił nam również wywiadu pan Ryszard Krasny. Wywiad przeprowadziły uczennice klasy VI b – Patrycja Machno i Gabriela Krasny, która jest także wnuczką pana Krasnego.

     

     

     

    Ojciec pana Ryszarda – Jan w maju '51 roku był w składzie delegacji (wraz z Władysławem Niewiarowskim, Andrzejem Szczypczykiem i Michał Pyrcem), która udała się do Warszawy, do Ministerstwa Oświaty w sprawie wciągnięcia budowy szkoły do Państwowego Planu Inwestycyjnego w roku 1951. Delegacji udało się dostać do gabinetu premiera Cyrankiewicza i uzyskać tam zgodę na budowę szkoły w Skotnikach.

     

     

     

     

    Pan Ryszard jako dziewięcioletni chłopiec aktywnie pomagał, wraz z resztą społeczności Skotnik, w budowie szkoły. Rozpoczął w niej naukę jako trzecioklasista.

     

     

     

     

     

    Jesteśmy bardzo wdzięczni za bardzo ciekawe spotkanie i barwne opowieści o historii Skotnik, o szkole, jej nauczycielach i uczniach…

     

     

     

     

    Materiał filmowy z wywiadu:

     

    Skotniki dawniej i dziś

     

    Materiał filmowy oraz zdjęcia:
    pan Tomasz Syrek
    www.skotniki.info