• REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2021/2022

     • Szanowni Rodzice !

       

      Rekrutacja do Szkoły Podstawoej nr 66 w Krakowie będzie prowadzona z wykorzystaniem serwisu internetowego od 1 marca 2021 - kliknij tutaj.

      Szczegóły zostaną podane w późniejszym terminie.

       

      Informacja o rekrutacji do Samorządowego Przedszkola nr 23 w Krakowie znjaduje się w zakładce przedszkole - rekrutacja.

     • 1 % dla Zespołu

     • Informuję, że w ramach akcji 1 % dla ZSP 7 pozyskaliśmy rekordową kwotę 15 362,01 zł.
      Informacje na temat akcji znajdują się w zakładce Szkoła/1 % dla ZSP 7.

      Jacek Tomana

     •  Wyniki szkolnego konkursu plastycznego                                           ,,Samodzielnie wykonana ozdoba stołu wigilijnego”

     •  

       

       

      W kategorii wiekowej klas I-III

      I miejsce -Gabrysia Dusik kl. III C

      II miejsce -Nadia Krasny IIIC

      III miejsce – Zuzia Bułas II C

      Wyróżnienia – Julian Jurkiewicz IIC i Apolonia Wojtkiewicz ID

       

      W kategorii wiekowej klas IV- VI

      I miejsce- Zosia Banasik VI D

      II miejsce – Zosia Brańka VI D

      III miejsce – Kacper Madej VI D

      Wyróżnienie – Nadia Wierzbicka VI A

       

      W kategorii wiekowej klas VII – VIII

      I miejsce – Szymon Machała VII B

      II miejsce – Milena Bączek VIIC

      III miejsce – Bartosz Kulig VIIC

      Nagrody i dyplomy będą do odebrania w szkole od 21.12 .20 w godz. 12.00-15.00 i 22.12.20 w godz. 08.00- 15.00

      Gratulacje!

      Jolanta Adamiec

       

     • XIX Międzyszkolny Przegląd Teatrzyków Dziecięcych – „W krainie wyobraźni”

     •  

      W tym roku wszystko wygląda inaczej – uczniowie kształcą się zdalnie, konkursy przeprowadzane są online, a Mikołaj odwiedza grzeczne dzieci w maseczce. Nie zmienia to jednak faktu, iż Międzyszkolny Przegląd Teatrzyków nadal pozostaje najbardziej oczekiwanym wydarzeniem w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 7 przy ulicy Skotnickiej w Krakowie. Wyobraźnia jest cennym narzędziem każdego człowieka, a w czasach izolacji pomaga przenieść się w miejscu i czasie. Ma moc zbliżać nas do innych ludzi i przemieniać najtrudniejsze chwile w piękne i niezapomniane doświadczenia.

      Typowa dla czasów pandemii forma Przeglądu, a zatem inna niż co roku, nie zraziła młodych artystów. Do XIX edycji zgłosiły się zatem zespoły, które przesłały do organizatorów nagrania spektakli: Przedszkole Samorządowe nr 58,  Szkoła Podstawowa nr 54, Przedszkole Samorządowe nr 23. Naszą szkołę natomiast reprezentowali uczniowie klas: III c, IV b i VI a. Jury w tym roku utworzyły: pani Barbara Rutkowska – dyrektor Przedszkola Samorządowego nr 58 w Krakowie, pani Marzanna Kominiak – wicedyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 7, oraz pisząca te słowa Anna Czudecka-Wrona – nauczycielka języka polskiego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 7. Nie zabrakło również nagrania, w którym uczniowie naszej szkoły, wcieliwszy się w konferansjerów, przenieśli widzów do świątecznego świata wyobraźni.

      Przedstawienie pt. W fabryce Mikołaja wprowadziło nas w świąteczny klimat dźwiękami dzwoneczków. Przedszkole nr 58 zadbało również o świąteczne dekoracje i przepiękne stroje, a piosenka w wykonaniu dzieci przypomniała widzom, że „szóstego grudnia, jak dobrze wiecie, święty Mikołaj chodzi po świecie”.  Dzieci użyły swojej wyobraźni i zilustrowały, co może się stać, gdy zło pomiesza szyki Mikołajowi. Jaki morał płynie z tego spektaklu? Figle, które płatamy innym, mogą być śmieszne tylko dla nas, a zamiast rozbawienia – mogą wywołać rozczarowanie. Na szczęście dzieci pomogły Mikołajowi naprawić psoty braci.

      Mikołajkowy misz-masz w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 54 stanowi twórczy komentarz do obecnej rzeczywistości, było to spojrzenie z przymrużeniem oka. W spektaklu nie zabrakło jednak także pouczenia: „Nie bądźcie jak elfy, trzymajcie odstępy”. Uczniowie w sposób kreatywny ze zwykłych rzeczy stworzyli rekwizyty, np. bajkowe sanie Mikołaja, a odmiana języka, którą się posługiwali, znakomicie pasowała do kontekstu sytuacyjnego oraz zmniejszyła dystans między aktorami a widzami.

      Spektakl zatytułowany Spotkanie zaprezentowały dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 23. Uświadomiły widzom z kolei, iż świat wcale nie jest taki czarno-biały, jak czasem nam się wydaje. Kocie tańce i piosenki pozwoliły na chwilę zapomnieć o codzienności, a przypomniały, że naprawdę ważne są relacje, które budujemy nie tylko podczas spotkań bezpośrednich. Uwagę widzów przykuły czarno-białe stroje i choreografia, a także dostosowanie rytmu wypowiedzi do kontekstu sytuacyjnego.

      Mały Książę na podstawie utworu Antoine’a de Saint-Exupéry’ego to przede wszystkim piękna scenografia i inspirujące kreacje aktorskie. Uczniowie z kl. III c, IV b i VI a przypomnieli, że „najważniejsze jest niewidoczne dla oczu” oraz że „dobrze widzi się tylko sercem”. Spójność przedstawionego świata sprawiła, iż widz w wyobraźni towarzyszył nieustannie głównemu bohaterowi w jego podróżach i uczył się razem z nim.

      Po raz kolejny Międzyszkolny Przegląd Teatrzyków przeniósł widzów do nieco innego świata, skąd można zobaczyć więcej i podjąć refleksje nad własną codziennością. Moc wyobraźni znów okazała się nieprzeceniona, a kreatywność zespołów teatralnych zapewniła niezapomniane wrażenia.

      Dziękujemy placówkom, które przesłały nagrania przedstawień, oraz widzom, bez których Przegląd nie miałby sensu. Nie do przecenienia jest też rola naszych sponsorów - Rady Dzielnicy VIII Dębniki, która i w tym roku nie zawiodła.

      Życzymy sobie i wszystkim spotkania na żywo za rok!

      Anna Czudecka-Wrona

     • PARKING

     • Szanowni Rodzice!

      Informujemy, że parking od strony ul. Batalionów Chłopskich będzie dostępny od 4.12.2020 r.

       

       

     • Szkolny Konkurs Fotograficzny- wyniki

     • Na Szkolny Konkurs Fotograficzny pt. ,,Świat wokół mnie”  zgłoszono 99 zdjęć ! w formacie A4. Było naprawdę ciężko wybrać miejsca na podium. W każdej pracy konkursowej można znaleźć coś zaskakującego i niepowtarzalnego! Jednak każdy konkurs musi zakończyć się wybraniem  tych najbardziej wyjątkowych prac. W naszej szkole piętnastu nauczycieli i pracowników pomogło mi przy wyborze. Z pośród wszystkich zaprezentowanych chwil zatrzymanych aparatem fotograficznym, każdy wybrał  po 10, według nich najciekawszych. Po głosowaniu wybraliśmy następujących uczestników:

      I miejsce : Emilia Szwajdych VIII B i Aleksandra Adamik VII B

      II miejsce: Karolina Adamik VIIIB, Szymon Bajak VII B

      III miejsce : Lidia Kołodziejczyk VIIIA, Filip Jakusz-Gostomski VIC

      Wyróżnienia : Nadia Wierzbicka VIA, Aleksander Koczur VIC, Bartosz Karatnik VIIB, Karolina Skołyszewska VIA, Agata Twardosz VIIB

      Gratulacje!

      Najciekawsze zdjęcia uczestników klas 7 i 8 wyślę na Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny o tym samym tytule, organizowanym co roku na wiosnę, przez Państwowe Liceum Plastyczne w Nowym Wiśniczu, dla najstarszych klas Szkoły Podstawowej.

      Jolanta Adamiec

       

     • WAŻNE OGŁOSZENIE-ŻYWIENIE W PRZEDSZKOLU

     • Szanowni Państwo!

      Mamy w Przedszkolu ogromne problemy związane z absencjami pracowników. Według informacji spływających do dyrekcji, kulminacja nieobecności nastąpi w przyszłym tygodniu (Brak pani dyrektor, niektórych nauczycielek, kucharki, podkuchennej, intendentki, sekretarki, części woźnych). Nie chcemy zawieszać zajęć i utrudniać Państwu życia zawodowego. Proponujemy, aby dzieci przychodziły do  przedszkola, lecz miały ze sobą posiłek (suchy prowiant, owoce) przygotowany przez rodziców. Oczywiście będą mogły skorzystać z gorącej herbaty.

      Równocześnie zwracamy się z prośbą, do Państwa aby w nadchodzącym tygodniu w miarę możliwości nieco wcześniej odbierać dzieci z przedszkola.

      Z góry dziękujemy za zrozumienie naszej wspólnej, trudnej sytuacji.

      Dyrekcja ZSP7.

       

      Drodzy Rodzice, już po zredagowaniu tej informacji, otrzymaliśmy wiadomość o nieobecności  od 29.10.2020 r  całego personelu kuchni, dlatego to od jutra przedszkole nie jest już w stanie zapewnić wyżywienia.

      Prośba o suchy prowiant obowiązuje więc od dnia jutrzejszego.

       

      Dyrekcja ZSP 7

     • Ślubowanie klas pierwszych

     • W rocznicy powstania pierwszego na świecie ministerstwa oświaty - Komisji Edukacji Narodowej. Uczniowie naszych klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowania, a następnie zostali pasowani przez Pana Dyrektora Jacka Tomanę na uczniów naszej szkoły. 

      Klasa 1 D

      Film 1d

      Klasa 1 C

      Film 1c

      Klasa 1 B

      Film 1b

      Klasa 1 A

      Film 1a