• KLASA VI A WITA NOWY ROK SZKOLNY!

Nasz samorząd w roku szkolnym 2022/2023 to:

Przewodniczący - Kuba

Zastępcy - Krzysiek i Marcin

CO ROBIMY RAZEM:

WRZESIEŃ

30 września wyjechaliśmy na wycieczkę na Roztocze. Nasz wyjazd obfitował w wiele atrakcji!

Już sama podróż była ciekawa, szczególnie postój na stacji Orlen:

Interaktywna układanka w kąciku dla dzieci była super! Kiedy wreszcie dojechaliśmy na miejsce, zaczęliśmy zwiedzać różne ciekawe miejsca, poznając przyrodę i kulturę Roztocza:

Spacerowaliśmy po rezerwatach Szumy i Czartowe Pole, widzieliśmy też koniki polskie w naturalnym środowisku Roztoczańskiego Parku Narodowego. Wieczorem, ku utrapieniu innych gości OW Natura, wzięliśmy udział w konkursie Foto Challenge. Każda z grup miała przygotować 10 tematycznych zdjęć. Oto niektóre z nich:

Drugiego dnia wycieczki płynęliśmy w spływie kajakowym na rzeczce Wieprz:

Okazało się, że pływając na kajaku można się bardzo pomoczyć i to nawet nie wpadając do wody! Na szczęście wszyscy mieliśmy suche ubrania i nikt na tym nie ucierpiał. Zresztą i tak zaraz po spływie mieliśmy zorganizowane ognisko, przy którym można się było ogrzać i wysuszyć. Zbieraliśmy też grzyby:

A po południu wzięliśmy udział w grach i zabawach przygotowanych przez panie animatorki:

Ostatniego dnia wycieczki zwiedzaliśmy Zamość:

Wycieczka była super! Teraz pozostaje tylko czekać na następną :D

PAŹDZIERNIK

11 października obchodziliśmy Dzień Chłopaka i Dziewczyny. Była pizza i nie tylko! Sami wszystko przygotowaliśmy i sami posprzątaliśmy salę po zakończonej imprezie!

14 października występ naszej klasy uświetnił obchody Dnia Nauczyciela. Zabraliśmy widownię w szaloną podróż po szkołach w różnych krajach. Nasz spektakl bardzo się wszystkim spodobał!

Włochy:

Japonia:

Meksyk:

Niemcy:

27 października pracowaliśmy w szkolnym ogródku. Oto efekty naszej pracy: