• Sukcesy w roku szkolnym 2018/2019

    •  

       

       

       

       

       

       

       

       

    • Sukcesy w roku szkolnym 2017/2018

    •  

      Projekt "Na początku było Słowo"

      Już piąty raz uczniowie naszej szkoły brali udział w projekcie organizowanym przez Chrześcijańskie Gimnazjum „UCZEŃ” i Stowarzyszenie „SZERSZE HORYZONTY” propagującym czytanie Biblii i także w tym roku cieszymy się sukcesami :) Projekt obejmował trzy konkursy: kaligraficzno-plastyczny, pięknego czytania tekstów biblijnych oraz grę miejską.
      Uczniowie naszej szkoły zdobyli następujące nagrody:
      Kamil Janawa (kl. VI) - I miejsce oraz nagroda publiczności w konkursie kaligraficzno-plastycznym
      Wiktoria Wcisło (kl. Va) - II miejsce w konkursie pięknego czytania
      Julia Jakóbek (kl. VI) - wyróżnienie w konkursie pięknego czytania
      Uroczyste rozdanie nagród miało miejsce w auli Uniwersytetu Pedagogicznego. Gratulujemy!

      s.Michaela

       

       

      “Z Dobrą Nowiną przez życie” – konkurs biblijny dla uczniów szkół podstawowych

      W tegorocznych zmaganiach z Ewangelią wg św. Jana do etapu rejonowego zakwalifikowało się czworo uczniów: z klasy 7 - Karolina Klimkowska, z klasy 5b - Wiktoria Sawicka, Karol Hardt, Paweł Trzyna. Gratulujemy!  

      s.Michaela

       

       

      Konkurs na napisanie wiersza o nadziei organizowany przez fundację Pola Nadziei

      Serdeczne gratulacje dla Karoliny Adamik z klasy VB za zdobycie wyróżnienia w konkursie na napisanie wiersza o nadziei.

      Anna Pasiut

       

       

      Kangur 2018

      W XXVII edycji Międzynarodowego Konkursu Matematycznego Kangur 2018 wzięło udział prawie 50% uczniów naszej szkoły. Również tegoroczna edycja została sfinansowana ze środków Rady Rodziców. A oto wyniki konkursu:


      Wynik bardzo dobry uzyskali:
      Jakub Kukuła z klasy IIa
      Anna Leszczyńska i Kalina Zielniok z klasy IIIa


      Wyróżnienie zdobyli:
      Jan Skorczyński z klasy IIa
      Szymon Tyrpa, Szymon Germański, Natalia Hardt z klasy IIIa
      Bartosz Skalmierski z klasy IVb
      Aleksandra Pala z klasy IVc
      Grzegorz Giermek z klasy IVa
      Maciej Spaczyński z klasy Vb
      Paskal Mielnik, Julia Knotek z klasy VI
      Aleksandra Kubas i Julia Skorczyńska z klasy VII

      Dyplomy i nagrody dla uczniów z wynikiem bardzo dobrym zostaną wręczone 18 czerwca podczas uroczystego podsumowania konkursu na Uniwersytecie Jagiellońskim, a dla uczniów z wyróżnieniem - na akademii na zakończenie roku szkolnego w naszej szkole.
      Gratulujemy uzyskanych wyników i zapraszamy do matematycznej zabawy znowu za rok!

      Anna Salawa

       

       

      Mistrzostwach Polski Taekwon-Do

      Weekend  17-18 marca był pełen emocji i atrakcji dla grupy uczniów naszej szkoły a jednocześnie zawodników Krakowskiego Centrum Taekwon-do. W piątek po 8h podróży autokarem dotarli do  Ostródy,gdzie wzięli udział w 25. Mistrzostwach Polski Taekwon-Do.

      Od  sobotniego porankadzieci rywalizowały w konkurencjach walk soft-sick, tempówek, technik specjalnych oraz układów formalnych. W międzyczasie odbyła się uroczysta ceremonia otwarcia zawodów, z których przywieźli, aż 7 medali we wszystkich rodzajach cennego kruszcu J.

      – Amelia Szczypczyk (kl. III d), I miejsce tempówki, I miejsce techniki specjalne (+9 lat, -9 kup)

      – Maja Rachwał (kl. III d)II miejsce walki soft-stick, II miejsce  tempówki, III miejsce techniki specjalne (+9 lat, -9 kup)

      – Robert Noga (kl. II b), II miejsce walki soft-stick (+9 lat, -9 kup)

      – Michał Biernat (kl. III d), III miejsce układy formalne tradycyjne (+9 lat, -9 kup)

      Młodym zawodnikom gratulujemy i życzymy sukcesów w nadchodzącym Turnieju o Puchar Krakowa w Taekwon-do, który odbędzie się już w sobotę 19 maja!

       

       

      Konkurs Cudowny świat baśni organizowany przez Centrum Kultury Podgórze w Krakowie

      W konkursie udział wzięli uczniowie klas czwartych osiągając bardzo dobre wyniki.

      I miejsce - Aleksandra Adamik kl.IVb

      III miejsce - Agata Twardosz kl.IVb

      IV miejsce - Milena Bączek kl.IVc

      V miejsce - Alicja Kalita kl.IVb

      Wyróżnienie otrzymali: Aleksandra Pala kl.IVc, Nikola Kruk kl.IVa, Krzysztof Kantor kl.IVb.

       

      Jak widać nasi uczniowie wspaniale zaprezentowali się w tym konkursie. Gratuluję wszystkim bardzo serdecznie.

      Marzena Piróg

       

       

      Małopolski Konkursu z języka angielskiego

      Podczas wojewódzkiego etapu Małopolskiego Konkursu z języka angielskiego naszą szkołę reprezentowało czworo uczniów.

      Finalistami zostali : Julia Pardała z klasy VII oraz uczniowie z klasy VI Kamil Śmigielski i Szymon Raczkowski.

                                                             Życzę dalszych sukcesów w kolejnym roku szkolnym

                                                                                   Mirosław Szewczyk

       

       

      Wyróżnienie w konkursie "Orzeł Biały - nasza duma"

      Nasz kolega, Kamil Janawa z klasy VI, został wyróżniony w konkursie "Orzeł Biały - nasza duma", którego organizatorem jest Senator RP Marek Pęka.
                                                 KAMILU, SERDECZNIE GRATULUJEMY!

       

       

      III etap Małopolskiego Konkursu z języka angielskiego

      Jest mi niezmiernie miło poinformować, że uczniowie: Szymon Raczkowski i Kamil Śmigielski z klasy VI oraz Julia Pardała i Kacper Urban z klasy VII zakwalifikowali się do wojewódzkiego etapu Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego.
                                                                                       Gratuluję Mirosław Szewczyk
       

       

       Konkurs plastyczny

      W  konkursie plastycznym pt.,,Wariacje zimowe" zorganizowanym przez Klub Kultury Kostrze :      

                      I Miejsce w kategorii klas 5 zdobyła Emilia Szwajdych z klasy 5b

                      II Miejsce w kategorii klas 4 zdobył Szymon Machała z klasy 4b

       

      Gratulacje!

      Jolanta Adamiec

       

        

      II etap Małopolskiego Konkursu z języka angielskiego

      25 stycznia 2018 roku odbędzie się już II etap Małopolskiego Konkursu z języka angielskiego.

      Naszą szkołę reprezentować będzie sześcioro uczniów: z klasy VI Kamil Śmigielski oraz z klasy VII Julia Pardała, Kamil Tomczyk, Kacper Urban i Kalina Wyzina .

                                                                  Życzę kolejnych sukcesów   Mirosław Szewczyk

       

      Konkurs "Widokówka z Krakowa"

      W konkursie plastycznym, zorganizowanym przez Centrum Młodzieży im. H.Jordana na ul.Krupniczej 38 pt.,,Widokówka z Krakowa "Jury wybrało 81 prac z pośród 852 nadesłanych.
      Wybrane prace zostały nagrodzone lub wyróżnione (bez przyznawania miejsc).
      Uczeń z naszej szkoły - Kamil Janawa z 6 klasy, został nagrodzony!
      Gratulacje! 

       

      „EKO I MY” 2017

      Miło nam donieść, że w kolejnej, już XXV edycji Międzyszkolnego Konkursu Ekologicznego „Moja Dzielnica jest EKO” wiele prac naszych uczniów znalazło uznanie w oczach oceniających. Zarówno prace plastyczne jak i przestrzenne zwracały uwagę na problemy ochrony środowiska, prezentowały pomysły na działania proekologiczne, wykorzystywały odpady jako tworzywo artystyczne.

      Laureatami konkursu zostali:

      - w kategorii prac plastycznych

                    Karolina Dziedzic            kl. IV c                 wyróżnienie

      - w kategorii  prac przestrzennych:

                    Lidia Szczypczyk              kl.Va                   I miejsce

                    Jakub Suder                     kl.Va                   III miejsce

                    Antoni Bizoń                   kl.VII                   wyróżnienie

                    Kamil Janawa                  kl.VI                    wyróżnienie
       

      Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za wkład pracy i ciekawe pomysły na ochronę środowiska, gratulujemy laureatom.

      Urszula Konieczny

       

      Konkurs plastyczny

      W XV edycji konkursu pt. "Barwy jesieni" zorganizowanego przez Klub Kultury Soboniowice, wyróżnienie dostał Szymon Gastoł z klasy 4. Na konkurs nadesłano 280 prac z 22 szkół podstawowych.

       

       

       

       

      Turniej tenisa stołowego

      W dniu 27.10. 2017 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w turnieju w tenisie stołowym, organizowanym przez Straż Miejską i Dom Kultury przy ul. Witosa 39. Naszą szkołę reprezentowało czterech zawodników: Weronika Kukla, Iga Skrzypiec, Damian Dziedzic i Szymon Gastoł.

      Wspaniale zaprezentowała się Weronika Kukla zajmując I miejsce, oraz Iga Skrzypiec, która uplasowała się na miejscu III.

      Gratuluję wszystkim

      Ewa Węglarz

       

    • Sukcesy w roku szkolnym 2016/2017

    •  

       

      Kangur matematyczny

      W tegorocznej XXVI edycji Międzynarodowego Konkursu Matematycznego Kangur 2017

      wynik bardzo dobry uzyskali:

      w kategorii Maluch - Bartosz Salmierski z klasy IIIb

      w kategorii Beniamin - Julia Skorczyńska z klasy VI


      wyróżnienia otrzymali:

      w kategorii ”Żaczek” dla klas II

      Anna Leszczyńska, Oliwia Jałocha, Szymon Germański i Kalina Zielniok z klasy IIa

      Milena Borowiec i Aniela Pulut z klasy IIb

      w kategorii „Maluch” dla klas III

      Tymon Zawalski z klasy IIIb

      w kategorii „Maluch” dla klas IV

      Amelia Lelek z klasy IVb

      w kategorii „Beniamin” dla klas V

      Szymon Raczkowski, Paskal Mielnik, Kamil Janawa, Kamil Smigielski

      w kategorii "Beniamin” dla klas VI

      Antoni Bizoń i Aleksandra Kubas

      Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

      Anna Salawa

       


       

       

       

      Konkurs recytatorski „Zielono mi”

      Dnia 24.04.2017 w Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana odbyło się przesłuchanie konkursowe uczestników konkursu recytatorskiego „Zielono mi”.
      Ostatecznie w przesłuchaniach konkursowych wzięło udział 94 młodych recytatorów.

      Jury w składzie:
      Przewodniczący Alicja Nowak -  Müller – polonista, Z-ca Dyrektora Centrum Młodzieży
      Członkowie: Beata Huet – polonista, nauczyciel instruktor,
                             Anna Kamykowska – instruktor i reżyser teatralny, aktorka.

      Po wysłuchaniu wszystkich uczestników konkursu  i bardzo burzliwych obradach jury postanowiło przyznać  równoważne nagrody oraz  wyróżnienia następującym osobom:


      W kategorii starszej kl. IV-VI

      Wszystkie nagrody zgarnęli nasi uczniowie :

      - Wiktorii Wcisło, kl. 4a

      - Sonii Najmoły, kl. 4a

      - Karoliny Adamik, kl. 4b

      - Emilii Szwajdych, kl.4b

      - Wiktorii Sawickiej, kl. 4b

       

      Przyznano 6 wyróżnień, jedno otrzymał:

      - Kacpra Chalcarza, kl.5

       

      Laureaci otrzymają dyplomy oraz nagrody rzeczowe w trakcie podsumowania konkursu dnia 8.05.2017 o godz. 11.00 w Centrum Młodzieży.

      Nagrody Ufundowali, Wydawnictwo Literackie i Rada Rodziców Centrum Młodzieży.

      Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

      Opiekun: Roksana Kijak

       

       

       

      Finałowe rozgrywki w unihokeja

      W dniu 29.03.2017 roku uczennice naszej szkoły wzięły udział w finałowych rozgrywkach w unihokeja z cyklu Ligi Dzielnicy VIII.
      W zwycięskiej drużynie wystąpiły: Machno Emilia, Szwajdych Emilia, Lejmel Debora, Matus Julia, Bochenski Natalia, Sawicka Wiktoria, Adamik Karolina, Foszczyńska Laura.

      Gratulujemy.

        Ewa Węglarz

       

       

       

      Małopolski Konkurs z Języka Angielskiego

      Jest nam niezmiernie miło poinformować, że uczennica klasy szóstej Alicja Gawron została finalistką Wojewódzkiego Małopolskiego Konkursu z Języka Angielskiego.

      Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

          Opiekun Mirosław Szewczyk

       

       

       

      Eko zakręceni znowu docenieni

      Tym razem w ogólnopolskim konkursie ekologicznym „Na ratunek Ziemi” i tym razem nie tylko przedstawiciele szkoły, ale także przedszkola. Tegoroczna tematyka konkursu obejmowała szeroką wiedzę o gadach od prehistorii po dzień dzisiejszy.

      W bardzo trudnym turnieju wiedzy
      III miejsce zajął Bartosz Skalmierski z klasy III b

      W kategorii prac plastycznych przestrzennych
      II miejsce zajął Tomasz Bizoń nasz przedszkolak
      III miejsce zdobyła Karolina Jurek z klasy V.

      Gratulujemy wspaniałych wyników.

      Dziękujemy za zaangażowanie i duży wkład pracy w przygotowania do konkursu uczniowi klasy VI Antoniemu Bizoniowi, który nie został laureatem, ale wykazał się ogromna wiedzą.

      Szczególne wyrazy uznania kierujemy do rodziców uczniów i przedszkolaków reprezentujących nasz Zespół Szkolno-Przedszkolny za wspieranie swoich pociech w zdobywaniu szerokiej wiedzy przyrodniczo-ekologicznej.

      Uroczyste rozdanie nagród miało miejsce w Cinema City Plaza.

      Urszula Konieczny, Agnieszka Bizoń

       

       

       

      Sukces w zawodach

      W dniu 1.03.2017 r. w naszej szkole odbyły się finałowe rozgrywki w
      koszykówce dziewcząt i chłopców w ramach Ligi Dzielnicy VIII.
      Wspaniale zaprezentowały się nasze dziewczęta w składzie:
      Kinga Siekacz, Franciszka Lejmel, Weronika Kukla, Iga Skrzypiec, Karolina
      Klimkowska, Oliwia Kalinowska, Kalina Wyzina, Karolina Sterecka, Julia Matus. Nasze reprezentantki po wyrównanej walce, zdobyły II miejsce.

                                                       Dziękuję i gratuluję - Ewa Węglarz

       

       

       

      Międzyświetlicowy konkurs plastyczny

      Jest nam bardzo miło poinformować o sukcesie naszych uczniów w międzyświetlicowym konkursie plastycznym pt. " W kraju kwitnącej wiśni" organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 27.


      Laureatami zostali:

      Kacper Morawski kl.II C

      Katarzyna Wróblewska kl.II B

      Blanka Jarecka kl.II B

      Ich praca zdobyła I miejsce.
      Opiekun Renata Mardaus

      Gratulacje :) 

       

       

       

      Konkurs "Sztuka Ludowa Małopolski"

      Kacper Morawski kl.II C (kółko plastyczne prowadzone przez p.Renatę Mardaus) został laureatem w konkursie  "Sztuka Ludowa Małopolski" organizowanym przez Centrum Młodzieży im.dr Jordana przy ul.Krupniczej 38.

      Spośród ponad 400 prac- praca Kacpra Morawskiego zdobyła wyróżnienie.

      Gratulacje :)

       

       

       

       Konkurs „Książka moich marzeń”

      W konkursie „Książka moich marzeń”, zorganizowanym przez Wojewódzką Bibliotekę Pedagogiczną i Stowarzyszenie Pedagogów Zabawy Klanza dla wychowanków świetlic szkolnych, nasi uczniowie zdobyli nagrody:

      Anna Leszczyńska z kl. II a otrzymała wyróżnienie, a Karol Krasny z kl. III b zajął III miejsce.

      Gratulujemy!

       

       

       

      Sukces w konkursie recytatorskim

      Dnia 13 marca 2017 roku w Domu Kultury „Podgórze” odbył się konkurs recytatorski „Poezja Kobiet”. Po przesłuchaniu 291 uczestników z 42 szkół podstawowych, gimnazjum i szkół średnich oraz ośrodków kultury, jury w składzie: Urszula Jursa (aktorka), Anna Ramza – Kozioł (aktorka), Zinajda Zagner (aktorka), Dariusz Cywka (aktor, Teatr Otwartt TO) postanowiło przyznać uczennicy klasy IV a Wiktorii Wcisło II miejsce.

      Gratulujemy wszystkim uczestnikom udziału w konkursie, a Wiktorii wysokiego wyniku. Życzymy dalszych sukcesów i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

      Roksana Kijak

       

       

       

      Sukcesy w konkursach plastycznych

      Julia Jakóbek uczennica klasy V została laureatką XI Konkursu na Projekt Kartki Bożonarodzeniowej "Dar na Hospicjum św. Łazarza" w Krakowie. Sukces znaczący, ponieważ w konkursie uczestniczyli uczniowie wszystkich typów szkół i placówek oświatowych z całej Polski. Projekt Juli został wydrukowany w formie kartki świątecznej.

       

      Praca w technice malarskiej "pastele"  Alicji Gawron uczennicy klasy VI zajęła III miejsce w konkursie plastycznym dla uczniów szkół podstawowych w XI Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiadzie Wiedzy o św. Maksymilianie.

      Nad konkursem honorowy patronat objęła Minister Edukacji.

      Dziękuję i życzę kolejnych sukcesów artystycznych

                                                                      Halina Nowakowska

       

       

       

      EKO i MY 2016

      Mamy przyjemność podziękować za liczny udział i ogłosić duży sukces uczniów klas IV – VI naszej szkoły w Międzyszkolnym Konkursie Ekologicznym „EKO i MY”.

      „EKO ZAKRĘCONYCH” w naszej szkole w tym roku jest tak wielu, że prace na konkurs trzeba było dostarczać kilka razy. Nasi uczniowie wykorzystując odpady jako tworzywo artystyczne, wykonali wiele przestrzennych, kolorowych, użytecznych , a nawet mechanicznych prac, które znalazły uznanie w oczach jury konkursu.

       Nagrodzeni zostali:

      I miejsce - Karolina Jurek z kl. V

      II miejsce - Emilia Stopka z kl. V

      III miejsce - Emilia Machno i Łukasz Musiał z kl. IV a

      wyróżnienia: Weronika Niemczyk, Weronika Kapusta, Kamil Janawa, Kacper Chalcarz, z kl. V, Karolina Adamik, Emilia Szwajdych z kl. IV b, Katarzyna Wolska, Lidia Kołodziejczyk, Jakub Suder z kl. IV a, Magdalena Turek, Julia Skorczyńska, Wiktoria Jastrzębska, Oliwia Kołodziej, Karolina Klimkowska z kl. VI.

      Wasze fantastyczne pomysły wykorzystania odpadów oraz poczucie piękna, estetyki zasługują na ogromną pochwałę.

      Dziękując wszystkim za udział w konkursie, również tym nienagrodzonym, mamy pewność, że zawsze będziecie wrażliwi na problemy ochrony środowiska. Gratulujemy.

      Halina Nowakowska Urszula Konieczny Agnieszka Bizoń

       

       

       

      Małopolski Konkurs Matematyczny

      Do rejonowego etapu Małopolskiego Konkursu Matematycznego zakwalifikowała się Julia Skorczyńska z klasy VI.  Gratulujemy.

      Anna Salawa

       

       

       

       Małopolski Konkurs Języka Angielskiego

      24.10.2016 r. w naszej szkole odbył się etap szkolny Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego.

      Do etapu rejonowego komisja konkursowa zakwalifikowała 5 uczniów z naszej szkoły :

       Szymon Raczkowski i Kamil Śmigielski z klasy V oraz Alicja Gawron, Julia Pardała i Kacper Urban z klasy szóstej.

      Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów podczas etapu rejonowego już 18.01.2017 r.

      Mirosław Szewczyk