• DZIEŃ CHŁOPAKA/30.09.2022r.

• 30.09.2022 20:53
        • 30 września obchodziliśmy w naszej grupie szczególne święto - Dzień Chłopaka. Z okazji tego święta dziewczynki przygotowały dla chłopców miłe niespodzianki, wręczyły upominki, legitymację superchłopaka oraz złożyły życzenia. Nie zabrakło też słodyczy dla wszystkich dzieci.
          Po południu w naszej grupie odbyły się kreatywne warsztaty z wykorzystaniem  magicznych klocków kukurydzianych
          PlayMais. Warsztaty poprowadziła Pani Agnieszka, mama Kuby.

PlayMais to kolorowe elementy, które wyglądają jak chrupki kukurydziane i można je łączyć ze sobą przy użyciu wody, a właściwie mokrej szmatki lub gąbki. Dzieci lepiły, sklejały i tworzyły przestrzenne postacie oraz budowle. Świetnie się przy tym bawiły.

Pani Agnieszcze bardzo dziękujemy za zorganizowanie warsztatów!

„Czasem wdzięczność trudno jest ubrać w słowa….
          wtedy proste - dziękujemy - zawiera wszystko co chcemy wyrazić”.
        • OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA/ 29.09.2022r.

• 30.09.2022 19:42
        • W dniu 29 września z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania wspólnie z Rodzicami rozpoczęliśmy akcję "Mamo, Tato poczytaj mi bajeczkę w przedszkolu", która ma na celu kształtowanie nawyków czytelniczych u dzieci i  budowanie więzi między rodzicem i dzieckiem. Przedsięwzięcie polega na tym, że chętni rodzice przychodzą do naszej grupy i czytają dzieciom. Czytane bajki, baśnie, opowiadania są przynoszone przez rodziców z domu, albo pochodzą z naszego kącika czytelniczego. Akcję zainaugurowała mama Wojtka, która przeczytała dzieciom bajkę pt. „Dziewczynka z zapałkami” oraz mama Hani, która przeczytała fragment książki pt. „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” (czterech prawych i sześciu lewych).
          Pani Monice i Pani Karolinie bardzo dziękujemy i czekamy z niecierpliwością na dalszych ochotników, a dzieciom gratulujemy wspaniałych Rodziców!

• "JESIENNY SPACER DO LASU" /28.09.2022r.

• 30.09.2022 19:38
        • Korzystając ze słonecznej pogody, wybraliśmy się we środę na wycieczkę do lasu. Głównym celem wizyty w lesie było przybliżenie przedszkolakom środowiska przyrodniczego, jakim jest las oraz zapoznanie z roślinnością tam występującą. Dzieci spędziły dużo czasu na świeżym powietrzu w otoczeniu pięknej, malowniczej przyrody leśnej.
        • SPACER - "W POSZUKIWANIU SKARBÓW JESIENI" 27.09.2022r.

• 30.09.2022 21:32
        • Grupa II  wyruszyła dzisiaj na spacer w poszukiwaniu skarbów jesieni. W czasie spaceru zbieraliśmy jesienne liście, które wzbogacą nasz  kącik przyrody w sali. Dzieci codziennie przynoszą do niego szyszki, żołędzie, kasztany, jarzębinę, dynie i wiele innych jesiennych skarbów, które później wspólnie oglądamy, porównujemy, przeliczamy i segregujemy.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom z naszej grupy, którzy pomogli nam doposażyć nasz jesienny kącik przyrody!
        • WIZYTA STRAŻAKÓW Z OSP UJAZD / 26.09.2022r.

• 30.09.2022 19:38
        • 26 września  "Krakowiacy" uczestniczyli w spotkaniu ze Strażą Pożarną, podczas którego dzieci poznały umundurowanie oraz sprzęt wykorzystywany przez strażaków podczas ich pracy. Przedszkolaki przypomniały sobie również numery alarmowe, a także podstawowe zasady bezpieczeństwa w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia.