NA ŚWIETLICY OPIEKĘ SPRAWUJĄ:

mgr Teresa Baka

mgr Renata Mardus

mgr Urszula Uryga

mgr Jolanta Adamiec

mgr Urszula Konieczny

WITAMY W NOWYM ROKU SZKOLNYM! smiley

• CZERWIEC

• W czerwcu dużo rozmawialiśmy na temat bezpiecznego spędzania wakacji- jak zachowywać się bezpiecznie nad wodą, w górach  w lesie, jak bezpiecznie poruszać się po drogach. Mieliśmy spotkanie z policją, na którym funkcjonariusze  też ostrzegali przed niebezpiecznym zachowaniem podczas zabaw.

ŻYCZYMY WESOŁYCH I SZCZĘŚLIWYCH WAKACJI!

DO ZOBACZENIA WE WRZEŚNIU :)

• Maj

• W maju nadal podróżowaliśy po Afryce- tym razem poznaliśmy bliżej RPA. Przygotowywaliśmy się na święto naszych Mam, robiąc dla nich serca - laurki , a także wykonując ich portrety.

Mała galeria naszych prac

​​​​​​

Ciekawe budowle z klocków

A na boisku szkolnym...

• PODSUMOWANIE ZBIÓRKI KSIĄŻEK

• Drodzy Uczniowie i Rodzice!

Zakończyliśmy akcję Wielkiej Zbiórki Książek. Zebraliśmy 107 publikacji dla dzieci i młodzieży, które trafią do szpitali, hospicjów i domów dziecka. Bardzo dziękujemy za Wasze zaangażowanie w zbiórkę książek!

Wychowawczynie świetlicy

•                                         Kwiecień

• W kwietniu rozmawialiśmy na temat koleżeństwa i przyjaźni. Poruszyliśmy też temat segregacji śmieci.Przed "majówką" przypomnieliśmy sobie ważne majowe wydarzenia historyczne.

•                                              Marzec

• W marcu przywitaliśmy wspólnie wiosnę organizując z tej okazji imprezę szkolną. Przygotowaliśmy wiosenne przedstawienie i kilka piosenek przywołując w ten sposób wiosnę :) Rozmawialiśmy też na poważne tematy: roli kobiety w naszym życiu i czym dla każdego z nas jest rodzina. Nasze odczucia wyraziliśmy w formie prac plastycznych. Z cyklu: poznajemy kultury krajów afrykańskich odwiedziliśmy Madagaskar.

Przedstawienie pt. " Poszukiwania wiosny"

Mała galeria naszych prac:

Ciekawe budowle z klocków:

Zabawy i zajęcia:

"Świetlica" na przedstawieniu OKK Skotniki

•                                     Luty

W lutym podróżowaliśmy po kolejnych krajach afrykańskich: Etiopii, Kenii i Somalii. Przybliżyliśmy sobie także  postać patrona naszej szkoły-Edwarda Dembowskiego.  Zimowe sporty oraz nasi milusińscy były natchnieniem do powstania przepięknych prac plastycznych.

A w tłusty czwartek udaliśmy się z wizytą do przedszkola z przedstawieniem teatralnym pt."Pączki i faworki u babci Honorki".

Mała galeria naszych prac

Ciekawe budowle z klocków

Wizyta w przedszkolu z teatrzykiem "Pączki i faworki u babci Honorki"

(w ramach programu DZIŚ PRZEDSZKOLAK JUTRO UCZEŃ)

•                                      Styczeń 2019

•  Witamy w Nowym Roku 2019!

W styczniu zorganizowaliśmy koncert kolęd, który uświetniliśmy wystawieniem przedstawienia jasełkowego  pt. "Jeden-zero dla nieba". Zimowa aura sprzyjała zabawom na śniegu:) a nasze obserwacje zimowych krajobrazów zaowocowały w przepiękne prace plastyczne. Oczekując ferii rozmawialiśmy o bezpieczeństwie podczas zabaw na śniegu i lodzie.

•                                       Grudzień

• Sukces naszych podopiecznych w konkursie plastycznym!

W grudniu dzieci uczęszczające na świetlicę brały udział w międzyszkolnym konkursie plastycznym pt. " Anioły i aniołki".Jury nagrodziło trzy prace z naszej świetlicy:

II miejse otrzymała Martynka Sasińska z kl. I "c"

III miejsce otrzymała Helenka Krasny z kl.III b

Wyróżnienie przyznano Magdalenie Morawiec z kl.III b

Serdecznie gratulujemy! smiley

W grudniu rozmawialiśmy o pracy górników i ich święcie- Barbórce, a także cieszyliśmy się z wizyty Św. Mikołaja w naszych klasach i domach. Po mikołajkach czekaliśmy już tylko na nadejście Świąt Bożego Narodzenia, rozmawiając o zwyczajach wigilijnych. Z okazji wszystkich grudniowych świąt wykonaliśmy wiele przepięknych prac plastycznych i wygrywaliśmy melodie kolęd na bum-bum rurkach. WESOŁYCH ŚWIĄT! :)

•                                        Listopad

• Sukces naszych podopiecznych!

21 listopada 2018 r. w SP nr 107 odbył się Miedzyświetlicowy Przegląd Piosenki Patriotycznej pt: "Moja Ojczyzna".

Naszą świetlicę reprezentowały uczennice klasy I C: Aleksandra, Julia i Patrycja, które zaśpiewały piosenkę

pt. "Pierwsza Kadrowa" i otrzymały WYRÓŻNIENIE.

Serdecznie gratulujemy! smiley

W listopadzie czciliśmy 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości. Bawiąc się wykonaliśmy wiele ciekawych prac z tej okazji: konstrukcje z klocków i prace plastyczne. Wzięliśmy udział w wydarzeniach w naszej szkole: Przeglądzie Teatrów Dziecięcych oraz apelu z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka. Bawiliśmy się też i wróżyliśmy sobie na balu andrzejkowym :)

•                                     Październik

W październiku z cyklu: poznajemy kultury krajów arabskich-odwiedziliśmy Półwysep Arabski. Poznawaliśmy też zabytki i ciekawe miejsca w naszych rodzimych miastach: Warszawie i Krakowie. Oglądnęliśmy ciekawe przedstawienie teatralne w Domu Kultury pt."Jesienne porządki", a w międzyczasie bawiliśmy się na świetlicy i wykorzystując ostatnie ciepłe dni-na placu zabaw :)

•                                         Wrzesień

• We wrześniu przywitaliśmy nowy rok szkolny rozmowami na temat bezpiecznego zachowania na świetlicy. Wakacyjne wspomnienia uwieczniliśmy naszymi pracami plastycznymi. Korzystaliśmy z ostatnich promieni słonecznych na placu zabaw i boisku szkolnym. Przywitaliśmy nową porę roku - jesień, korzystając z jej darów i wykonując z nich prace plastyczne.