• Kl. 5 b wita w nowym roku szkolnym!

Jesteśmy już trochę starsi i, miejmy nadzieję, mądrzejsi. Z pewnością jednak nieco stęsknieni za tradycyjną szkołą.

Nasza klasa to: Bartosz, Gabrysia, Tomasz, Jakub, Jan, Gabriel, Tymoteusz, Karina, Jakub, Filip, Natasza, Arkadiusz, Lena, Marta, Szymon, Patrycja, Lena, Natalia, dwie Amelie, Bruno, Jan, Anna, Krzysztof, Tymon, Małgorzata i Fabian.

Wychowawcą jest pani Anna Czudecka-Wrona.

Wszystkim życzymy wspaniałych przyjaźni, empatycznych nauczycieli i wciąż nowej wiedzy oraz umiejętności. Bo kto się nie rozwija, ten się cofa! :)

W tym roku na przewodniczącego klasy wybraliśmy Bartosza Babiucha. Jego zastępcą została Natasza Niemczyk. Pomagać im będą Anna Topór i Małgorzata Zima.

Zielona Szkoła - Darłówko, 28.09-4.10.2021

Zielona szkoła już za nami. Do Darłówka pojechaliśmy pociągiem. Dla wielu z nas to była niezapomniana przygoda. Po ponad 12 godzinach jazdy przesiedliśmy się do autokarów, które ze Sławna zabrały nas bezpośrednio do ośrodka Gniewko. Jeszcze tego samego dnia wpłynęliśmy w rejs statkiem po Morzu Bałtyckim. Podczas tego wyjazdu dużo graliśmy w piłkę, spacerowaliśmy, trzykrotnie pływaliśmy w basenie, piekliśmy kiełbaski, a nawet spotkaliśmy się z alpakami, które mogliśmy karmić i głaskać. Udaliśmy się też do Sierakowa do Doliny Fantazji, gdzie nie tylko braliśmy udział w grze terenowej, ale również tworzyliśmy własne miotełki ze słomy i piekliśmy podpłomyki. By ten czas pozostał nie tylko w naszej pamięci, zamieszczamy kilka zdjęć. Mamy apetyt na więcej :)

Pokaz magiczno-fizyczny
          Dnia 7 grudnia z okazji mikołajek klas 5 b udała się do  Ministerstwa Tajemnic na pokaz, który rozszerzył nasze postrzeganie rzeczywistości, a przede wszystkim pokazał, że fizyka może być ciekawa.

Wigilia klasowa

16 grudnia nasza klasa wspólnie świętowała zbliżające się święta. Klasowa wigilia była nie tylko okazją do składania sobie życzeń, ale również d serdecznych rozmów o świątecznych tradycjach i nie tylko. Był to czas wręczania sobie prezentów, smakowania niekoniecznie tradycyjnych potraw wigilijnych i tworzenia ważnych więzi koleżeńskich.