• Zakładamy hodowlę rzeżuchy - Projekt "Ekokulturalne Przedszkole" /24.03.2021r.

• 29.03.2021 18:17

W ramach Projektu "Ekokulturalne – Przedszkole"  dzieci założyły hodowlę rzeżuchy. Według instrukcji nauczyciela przygotowały podłoże i wysiały nasionka. Zamiast doniczek wykorzystaliśmy pojemniki po cateringu. Następnym etapem było podlanie "uprawy''.

Poprzez obserwacje i pełnienie dyżurów w podlewaniu naszej hodowli rzeżuchy, dzieci kształtują opiekuńczą postawę wobec roślin oraz poszerzają świadomość ekologiczną.

• Międzynarodowy Projekt Czytelniczy "Magiczna Moc Bajek" - Moduł VI /22.03.2021r.

• 24.03.2021 15:35

W miesiącu marcu rozmawialiśmy o odwadze.
          • „Mój strach” – na podstawie książki „Franklin boi się ciemności” P. Bourgeois, B. Clark rozmawialiśmy na temat tego, czego najbardziej dzieci się boją? Co można zrobić, żeby pokonać swój strach? Czy ktoś może nam w tym pomóc?
          • Dzieci wzięły udział w zabawie „Zaufaj mi”. Dobierały się w pary, jedno z nich miało zawiązane oczy, drugie prowadziło je za rękę, a następnie zamieniały się rolami.
          • „Gdzie schowała się odwaga”?- burza mózgów. Dzieci w kręgu przekazywały sobie z rąk do rąk piłeczkę i wymyślały skojarzenia do słowa „odwaga”.
          • Obejrzeliśmy dobranockę z dawnych lat – „Koziołek Matołek” – odcinek 26 pt. „Żeby kózka nie skakała”. Na podstawie bajki  wyjaśniliśmy sobie pojęcie „odwaga”. Przytoczyliśmy przykłady odwagi Koziołka Matołka. Dzieci pokolorowały jego postać.
          • Z okazji 89 urodzin bajkowego bohatera przygotowaliśmy kartkę urodzinową dla Koziołka i wysłaliśmy ją do Europejskiego Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie.