• Rok szkolny 2023-2024

      • _______________________________________________________

      • KLASA VIIIa

         

        Uczniowie:

        Anastasiia, Kacper, Łucja, Vladyslava, Oskar, Alicja K., Maciej, Jakub K., Ewa, Barbara, Alicja, Natalia, Joanna, Kyrylo, Jan, Dominik, Dmitry, Jakub W., Alan, Karolina, Zuzanna.

        Wychowawca: Anna Salawa

    • Wyjście do kina

    • 20.12.2023 r. w ramach świąteczno - mikołajkowego wyjścia oglądaliśmy film pt. Wonka

    • Wyjście do teatru

    • 19.10.2023r. uczestniczyliśmy w spektaklu teatralnym pt. Zemsta

    • Wyjście do kina

    • 4.10.2023r. byliśmy w kinie na filmie Gran Turismo

    • Rok szkolny 2022-2023

      • _______________________________________________________

      • KLASA VIIa

         

        Uczniowie:

        Kacper, Łucja, Vladyslava, Oskar, Maciej, Jakub K., Ewa, Barbara, Alicja, Natalia, Joanna, Kyrylo, Jan, Dominik, Dmitry, Jakub W., Alan, Karolina, Zuzanna.

        Wychowawca: Anna Salawa

    • Wyjście do kina

    • 21.06.2023 r. byliśmy w kinie na filmie Flash

    • Wycieczka

    • 20.06.2023 r. - braliśmy udział w warsztatach na Uniwersytecie Papieskim na Ruczaju - Skarby Krakowskiej Kapituły. Odbyliśmy również rejs statkiem po Wiśle - zwiedzanie Krakowa z perspektywy rzeki 

    • Wycieczka

    • 14.06.2023 r.  uczestniczyliśmy w wycieczce: Królewski Kraków - spacer drogą królewską z motywem przewodnim - historia królów Polski oraz odbyliśmy lekcję muzealną: Wawel - rezydencja władców Polski

    • Wycieczka 3-dniowa do Warszawy

    • 21 - 23.03.2023 r. byliśmy na wycieczce 3-dniowej w Warszawie. W czasie tych 3 dni zwiedziliśmy m. in.:

      - Muzeum Powstania Warszawskiego,

      - Łazienki Królewskie,

      - Niewidzialną Wystawę,

      - Stare Miasto,

      - Senat,

      - Plac Piłsudskiego,

      - Trakt Królewski,

      - CN Kopernik,

      - PKiN.

    • Warsztaty

    • 25.04.2023 r. - W ramach zajęć Doradztwa Zawodowego odbyliśmy warsztaty w Technikum Przemysłu Spożywczego - własnoręcznie wykonaliśmy pizze.

    • Wyjście do teatru

    • 23.01.2023 r. Wyjście na spektakl teatralny pt. Kolumbowie

    • Wyjście do kina

    • 12.12.2022r. Wyjście do kina w ramach mikołajek

    • Warsztaty sportowe

    • 24.11.2022r. braliśmy udział w sportowych warsztatach kreatywnych w DK

    • Wyjście do teatru

    • 30.09.2022r. uczestniczyliśmy w przedstawieniu teatralnym pt. Balladyna.

    • Rok szkolny 2021-2022

    • _______________________________________________________

      KLASA VIa

       

      Samorząd klasy:

      przewodniczący: Jakub Wacławski  

      z-ca przewodniczącego: Łucja Buła

      z-ca przewodniczącego: Jakub Kukuła

      Uczniowie:

      Kacper, Łucja, Oskar, Maciej, Jakub K., Ewa, Barbara, Alicja, Natalia, Kyrylo, Jan, Dominik, Dmitry, Jakub W., Alan, Zuzanna.

      Wychowawca: Anna Salawa

    • Wycieczka 3-dniowa w Pieniny

    • W dniach 6 - 8 czerwca wybraliśmy się na wspaniałą wycieczkę w Pieniny. Podróż zaczęliśmy od dojazdu autokarem do Krościenka. Później natomiast udaliśmy się z przewodnikiem do wąwozu Homole. Wąwóz Homole jest wąwozem u kształtnym. Oznacza to że wydrążyła go woda. Są także wąwozy v kształtne, które zostały stworzone przez lód. Natomiast później poszliśmy do Uzdrowiska i na rynek w Szczawnicy. W uzdrowisku można było napić się solankowej wody. Po długim spacerze po rynku wsiedliśmy do autobusu i następnie pojechaliśmy na górę gdzie najprawdopodobniej kiedyś był wulkan. Następnie pojechaliśmy do naszego pensjonatu czyli Domu Wczasowego Pod Taborem. Po kolacji i wypakowaniu walizek poszliśmy na kręgielnie, która mieściła się w naszym ośrodku. Jak już wszyscy wygrali się za wszystkie czasy poszliśmy spać.
      Następnego dnia zaraz po śniadaniu wyjechaliśmy pod szczyt Trzy Korony. Oczywiście udało nam się zdobyć ten szczyt. Widoki były nieziemskie. Jak zeszliśmy zjedliśmy lody w Krościenku i pojechali do pensjonatu. Oczywiście nie były to wszystkie atrakcje tego dnia. Specjalnie dla nas było zorganizowane ognisko, na którym każdy bawił się świetnie. Przed ogniskiem graliśmy także w: bilarda, ping ponga oraz w inne gry integracyjne.
      Trzeciego niestety już ostatniego dnia tej fascynującej wycieczki mieliśmy bardzo napięty grafik. Najpierw przez około jedną godzinę płynęliśmy statkiem po jeziorze Czorsztyńskim. Później odwiedziliśmy zamek w Niedzicy i Czorsztynie. To był koniec wycieczki.
      Uważam, że wycieczka nauczyła nas dużo o skałach i przyrodzenie jaka występuje w Pieninach. Rejony te mają bajeczne widoki.
       

      Jakub Kukuła

      _____________________________________________________________________

       

      Dnia 06.06.2022. my klasa 6a wraz z klasą 4a oraz 4c wyruszyliśmy w Pieniny.

      Dzień 1.
      Około godziny 7:25 mieliśmy zbiórkę pod naszą szkołą, skąd wyjechaliśmy w Pieniny.
      Podróż trwała mniej więcej dwie godziny, zatrzymaliśmy się w miejscowości Jaworek gdzie czekał na nas przewodnik który miał prowadzić wycieczkę przez następne trzy dni.
      Naszym pierwszym punktem był Wąwóz Homole gdzie odbyliśmy spacer po niesamowitej okolicy, następnie pojechaliśmy do Szczawnicy gdzie mogliśmy oglądać piękne uzdrowisko.
      Ostatnim punktem było zakwaterowanie oraz posiłek w ośrodku.

      Dzień 2.
      Po śniadaniu pojechaliśmy do Krościenka, następnie odbyliśmy trudną przeprawę na Trzy Korony, choć osobiście uważam, że to co można było zobaczyć na szczycie rekompensuje ból nóg.
      Kolejnym punktem miały być ruiny zamku w Czorsztynie lecz po wyprawie na Trzy Korony nikt nie miał sił na kolejny spacer, więc ta atrakcja musiała poczekać na kolejny dzień.
      Zamiast spaceru po ruinach przewodnik wraz z opiekunami zabrali nas na lody. Po tej przyjemności pojechaliśmy do ośrodka gdzie wypoczęliśmy oraz zrobiliśmy ognisko.
      Dzień 3.
      Po spakowaniu walizek pojechaliśmy na umówiony wcześniej rejs po Zalewie Czorsztyńskim oraz zwiedzanie ruin zamku w Czorsztynie. Następnie po odpoczynku przebyliśmy zaporę nad zalewem i zwiedziliśmy zamek Dunajec.
      Ostatnim punktem naszej wycieczki był zabytkowy drewniany kościół w Dębnie Podhalańskim skąd pojechaliśmy do Krakowa.
      Podsumowanie.
      Wycieczka była ciekawa i mnie oraz zapewne innych uczestników wiele nauczyła.
      Jeśli chcecie wybrać się w góry oraz zobaczyć piękne widoki to Pieniny są idealnym wyborem.                               

      Jakub Wacławski.

       

       

    • Wycieczka 2-dniowa do Kopalni Soli

    • 10.03.2022r. Pojechaliśmy na dwudniową wycieczkę pod ziemię a dokładniej do Kopalni Soli. Pierwszego dnia jechaliśmy autokarem aż do samej Wieliczki. W Wieliczce jest kopalnia soli którą odwiedziliśmy. Było pięknie najpierw zeszliśmy na sam dół drewnianymi schodami a następnie zaczęliśmy zwiedzanie. Kiedy wyszliśmy na powierzchnię mieliśmy czas na zjedzenie prowiantu i pojechaliśmy do kopalni soli w Bochni. Jak dojechaliśmy to poszliśmy do sklepu po jakieś cukierki a jak wróciliśmy to zjechaliśmy windą na sam dół kopalni. Zwiedzanie zaczęliśmy od jechania kolejką. Kiedy dojechaliśmy na sam początek trasy to wysiedliśmy z wagonów to Pani przewodnik puściła nam krótki film na temat naszej wycieczki. Jak przeszliśmy cały korytarz to weszliśmy do naszych sypialni. Łóżka były piętrowe ale mogliśmy spać tylko na dole. Kiedy już zostawiliśmy swoje bagaże to poszliśmy zjeść kolację. Pod wieczór graliśmy w ping-ponga i w piłę nożną. Było super a co najlepsze to jest wycieczka dla każdego.

      Mączka Alicja

       

       

      • Wycieczka do Ojcowa

      • 28.09.2021 r. pojechaliśmy na wycieczkę do Ojcowskiego Parku Narodowego w Jurze Krakowsko – Częstochowskiej. Pojechały tam dwie klasy, my czyli 6a, a razem z nami 4a. Widzieliśmy wiele fantastycznych rzeczy: piękne krajobrazy (skały wapienne, a na nich rosnące drzewa), zabytki historyczne (ruiny zamku Ojcowskiego z XIV w.) oraz Grotę Łokietka. Żeby zobaczyć te wszystkie atrakcje szliśmy fragmentem szlaku Orlich Gniazd. Polecamy wybrać się tam na wycieczkę z klasą albo indywidualnie z rodzicami.

        Alicja Mączka

         

        Wycieczka klas 6a i 4a do Ojcowa.

        Trasa: Zaczęliśmy od zamku w Ojcowie, później szliśmy przez wioskę do Groty Łokietka do której weszliśmy. Po zwiedzonej Grocie Łokietka przeszliśmy przez Bramę Krakowską i do Źródełka Zakochanych.  
        Grota Łokietka:
        W Grocie Łokietka było +7 stopni. Pan przewodnik który nas oprowadzał pokazywał nam wszystkie szczegóły. Widzieliśmy w środku wykopaliska archeologiczne. Najpierw do groty weszliśmy korytarzem i po prawej stronie było przejście. Weszliśmy przez nie i zobaczyliśmy wykopaliska archeologiczne.  Dalej szliśmy bardzo wąskim korytarzem i weszliśmy do kuchni Łokietka. Podobno tam przyrządzał sobie jedzenie. Dalej przeszliśmy do sypialni Łokietka i wróciliśmy do wyjścia.
        Pan przewodnik mówił, że jak komuś spadnie jedna kropla na głowę to będzie piękny, jak dwie to będzie piękny i bogaty, a jak trzy to będzie piękny, bogaty i mądry.
        Brama Krakowska:
        Brama Krakowska to dwa ogromnych rozmiarów kamienie, które najprawdopodobniej były kiedyś jednym kamieniem, ale przez wodę stały się dwoma kamieniami. Głosi legenda, że kamienie się do siebie przybliżają i jak dotrą do siebie to będzie koniec świata. Dlatego ludzie podpierają ją gałązkami i robią sobie pamiątkowe zdjęcie jak odpychają skałę.
        Źródło Miłości:
        Dawniej Ojców to było uzdrowisko, dlatego dużo osób tu przejeżdżało umawiali się na spotkani właśnie przy tym źródle. To źródło ma czystą wodę, więc obmyliśmy sobie rączki i poszliśmy do autokaru.

        Jakub Kukuła

        Opis wycieczki do Ojcowa

        W dniu dwudziestego ósmego września (28.09.2021) pojechaliśmy z klasą na wycieczkę. Na początku jechaliśmy autokarem przez niecałą godzinę do Ojcowskiego Parku Narodowego, czyli OPN. Na wycieczkę wybraliśmy się wraz z klasą 4a.
        Kiedy dojechaliśmy na parking od razu zobaczyliśmy wapienne ostańce i ruiny zamku na jednym z nich. Po chwili przyszła nasza pani przewodniczka. Na początek wycieczki poszliśmy do ruin zamku, które widzieliśmy na początku. W ruinach mogliśmy zobaczyć rekonstrukcję zamku, czyli jak kiedyś wyglądał. Pani przewodniczka powiedziała nam również, że Kazimierz Wielki kazał wybudować te wszystkie zamki dla swojego ojca i nazwał to miejsce Ociec, co później przerodziło się w Ojców. Potem porobiliśmy parę zdjęć i poszliśmy dalej, do zamkowej studni. Tam pani przewodniczka opowiedziała nam legendę:
        Dawno, dawno temu żyła tutaj pewna pani, która rządziła tym zamkiem. Miała ona córkę, która miała przejąć zamek po jej śmierci. Oprócz tego, niedaleko tego zamku był kolejny zamek, w którym sprawował władzę jej wujek. Kiedy pani zamku umarła, wujek chciał przejąć ten zamek! Żeby to zrobić musiał poślubić nową panią zamku. Jednak, ona miała już swojego chłopaka. Wysłała więc wiadomość do króla, który przybył z wojskami i pomógł pani zamku.
        Legenda była całkiem ciekawa, ale my ruszyliśmy już w dalszą drogę. Szliśmy do Groty Łokietka, która była dość daleko od nas. Musieliśmy więc przejść z ruin tego zamku do Groty Łokietka. Trasa była dość długa, więc trochę tam szliśmy, ale koniec końców doszliśmy na miejsce. Musieliśmy trochę poczekać na inną grupę, bo zwiedzało się jedna grupa na raz. Kiedy już nastała nasza kolej, weszliśmy do Groty. Nasza pani przewodniczka czekała na nas na zewnątrz, w grocie poprowadził nas inny przewodnik. Pochodziliśmy po grocie i dowiedzieliśmy się o kolejnej legendzie:
        Dawno temu, niedaleko stąd Wacław II oraz Władysław Łokietek walczyli o Polski tron. Władysław niestety przegrał i uciekł właśnie do tej jaskini. Wacław II wysłał za nim pogoń, ale wejście do jaskini było nieźle zamaskowane, bo tuż przed nim była wielka sieć pajęcza. Pogoń Wacława II pomyślała, że tam nikt nie wszedł, bo by zerwał sieć. Władysław był jednak sprytniejszy od pogoni. Zaszył się w jaskini na bardzo długi czas. Jedzenie przynosili mu mieszkańcy wioski. W końcu, Wacław II umarł i Władysław Łokietek wyszedł z jaskini, żeby stać się nowym królem Polski.
        Ta legenda, tak jak i poprzednia była ciekawa i podobała mi się. Po zapoznaniu się z legendą poszliśmy w dalszą drogę, przeszliśmy pewnym wąwozem i dotarliśmy w końcu do Bramy Krakowskiej. Jest to formacja skalna, przypominająca bramę. Została tak nazwana, bo wiedzie przez nią ścieżka do Krakowa. Podobno, według pewnego podania ustnego, jedna z dwóch skał Bramy porusza się, ale tylko centymetr albo milimetr na rok. Pod tą skałą można więc zaobserwować mnóstwo patyków które mają jej przeszkodzić w przesunięciu, patyki te zostały zostawione przez turystów. Odpoczęliśmy i poszliśmy już do autokaru. Kiedy wróciliśmy, to pojechaliśmy z powrotem do Krakowa. Pani przewodniczka pojechała z nami i wysiadła po drodze.
        Wycieczka bardzo mi się podobała, była też ciekawa. Dowiedziałem się trochę nowego o Ojcowie!

        Jan Skorczyński

         

            

         

    • Rok szkolny 2020-2021

    • KLASA Va

       

      Samorząd klasy:

      przewodniczący: Jakub Kukuła 

      z-ca przewodniczącego: Alicja Mączka 

      z-ca przewodniczącego: Jakub Wacławski

      Uczniowie:

      Kacper, Łucja, Oskar, Maciej, Jakub K., Ewa, Barbara, Alicja, Natalia, Kyrylo, Jan, Dominik, Jakub W., Alan, Zuzanna.

      Wychowawca: Anna Salawa

    • Zakończenie roku szkolnego

    • W dniu 25.06.2021 r. odbyło się zakończenie roku szkolnego.

       

        

    • Odznaka Przyjaciela Krakowa

    • Po ponad rocznej realizacji, zakończyliśmy z sukcesem program "Zdobywamy Dziecięcą Odznakę Przyjaciela Krakowa".

      W dniu 1.06.2021 r. otrzymaliśmy odznaki.

        

      • Dzień Dziecka

      • 1.06.2021 r. świętowaliśmy Dzień Dziecka w naszej klasie.

    • Peryferiada

    • W dniu 29.05.2021 r. aktywnie uczestniczyliśmy w Peryferiadzie Skotnickiej.

              

       

      • Akademia

      • Zapraszamy na przygotowaną przez naszą klasę akademię z okazji majowych dni świątecznych.

        Link do filmu

      • Kangur

      • W dniu 22.04.2021 r. chętni uczniowie z naszej klasy uczestniczyli w konkursie matematycznym Kangur.

      • Warsztaty muzealne

      • W dniu 4.11.2020 r. wzięliśmy udział w warsztatach muzealnych organizowanych przez Muzeum Krakowa pt. "Od mieszczan do legionistów czyli o krakowskich bohaterach narodowych" w ramach realizacji programu Zdobywamy Dziecięcą Odznakę Przyjaciela Krakowa.

      • 14.10.2020 r.

      • 14.10.2020 r. przedstawiciele naszej klasy uczestniczyli w akademi z okazji Dnia Kmisji Edukacji Narodowej

      • Warsztaty muzealne

      • W dniu 27.10.2020 r. wzięliśmy udział w warsztatach muzealnych organizowanych przez Muzeum Krakowa pt. "Znane i nieznane wynalazki techniczne w dawnym domu" w ramach realizacji programu Zdobywamy Dziecięcą Odznakę Przyjaciela Krakowa.

  • Rok szkolny 2019 - 2020

     

     

     

    Samorząd klasy:

    przewodniczący: Kacper Buła

    z-ca przewodniczącego: Zuzanna Zięba

    z-ca przewodniczącego: Jakub Wacławski

    Uczniowie:

    Kacper, Łucja, Oskar, Maciej, Jakub K., Ewa, Barbara, Alicja, Natalia, Kyrylo, Jan, Dominik, Jakub W., Alan, Zuzanna.

    Wychowawca: Anna Salawa

     

      • Dzień Praw Dziecka

      • 20 listopada

         

      • Wizyta strażaków

      • 5 listopada uczestniczyliśmy w zajęciach o ochronie przeciwpożarowej, które zostały przeprowadzone przez Kadetów ze Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie. 

         

            

      • Zdobywamy Dziecięcą Odznakę Przyjaciela Krakowa

      • Rozpoczynamy przygodę z programem "Zdobywamy Dziecięcą Odznakę Przyjaciela Krakowa"

      • Akademia

      • 8 listopada uczestniczyliśmy w akademii z okazji święta Odzyskania Niepodległości przez Polskę

      • Wyjście do kina

      • 31 października byliśmy w kinie na filmie "O, Yeti!"

      • Akademia

      • 14 października czynnie uczestniczyliśmy w akademii z okazji święta KEN oraz pasowania pierwszoklasistów na uczniów SP 66

      • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

      •  

        2 września 2019 roku rozpoczęliśmy nowy etap naszego szkolnego życia