Klasa IIIe

        • Klasa IIIe 2025/2026

        • WITAMY  W  KLASIE 3  

           

                       W ROKU SZKOLNYM 2025/2026  UCZYMY SIĘ W NOWEJ LOKALIZACJI

                                                   PRZY ULICY ROZTWOROWSKIEGO 13.

           

           

          WYCIECZKA 

            SANDOMIERZ  I  KUROZWĘKI

          18 wrzesnia pojechaliśmy na pierwszą klasową wycieczkę. W Sandomierzu podziwialiśmy piękny Rynek, przeszliśmy przez Bramę Opatowską i Ucho Igielne. Odwiedziliśmy zbrojownię rycerską, gdzie mogliśmy dotykać eksponaty i przymierzać średniowieczne stroje i zbroje. Następnie przejechaliśmy do miejscowości Kurozwęki. Uczestniczyliśmy tam  w safari, oglądając hodowlę bizonów amerykańskich. Na koniec doskonaliliśmy swoją orientację  w terenie przechodząc przez labirynt bukowy. Pogoda dopisała, a wspólny wyjazd  pozostawił miłe wspomnienia. 

          DZIEŃ CHŁOPAKA I ŻYCZENIA URODZINOWE  

          30 wrzesnia składamy życzenia naszym wspaniałym kolegom. Od klasy pierwszej zawsze też pamiętamy o miłych słowach z okazji urodzin, dziękując jednocześnie  za słodki poczęstunek .

          TYDZIEŃ  PRZECIWDZIAŁANIA  PRZEMOCY  RÓWIEŚNICZEJ

          W dniach 29 września - 3 października w naszej szkole realizowaliśmy szereg działań z okazji Tygodnia Przeciwdziałania Przemocy Rówieśniczej. Głównym celem akcji było zwiększenie świadomości uczniów na temat przemocy wśród rówieśników, promowanie życzliwości, współpracy i wzajemnego szacunku. W ostatnim dniu września zostały zorganizowane warsztaty z psychologiem. 

           

          ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT 

          4 października obchodzony jest Światowy Dzień Zwierząt, który jest okazją do promowania praw zwierząt, edukacji ekologicznej oraz budzenia świadomości związanej ze światem przyrody.  Z tej okazji uczniowie naszej klasy mogli przynieść do szkoły swoje ulubione zabawki. Zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia i rozmawialiśmy na temat przyniesionych maskotek. Dzień ten rozpoczął nasze rozważania o potrzebach zwierząt  i ich znaczeniu w naszym życia. W następnym tygodniu na zajęciach edukacyjnych zastanawialiśmy się co możemy zrobić dla bezdomnych zwierząt, czego się uczymy obcując z tymi stworzeniami, jak psy pomagają nam w codziennym życiu. Wykonaliśmy odznaki ,, Przyjaciel Zwierząt". 

           

          KLASOWA  GAZETKA 

          Nasza klasowa gazetka została w tym roku podzielona na dwie części. W części            ,, Co u nas słychać" , będziemy zamieszczać informacje o naszych klasowych działaniach, wycieczkach czy miłych wydarzeniach. Możemy tam też publikować swoje opowiadania, ciekawe relacje czy zdjęcia. ,, Świat wokół nas" to miejsce na ukazanie zmian w przyrodzie, przypomnienie o rocznicach czy wydarzeniach. Będzie ciekawie i kolorowo ! 

          Świeć Przykładem – Noś Odblaski

          Celem akcji edukacyjnej „Świeć Przykładem – Noś Odblaski”  jest uświadomienie dzieciom, jak istotne jest stosowanie elementów odblaskowych. Szczególnie jest to ważne w okresie jesienno-zimowym, kiedy wcześnie zapada zmrok, a warunki atmosferyczne ograniczają widoczność. Wspólnie przygotowaliśmy gazetkę MODNIE I BEZPIECZNIE  –  NOŚ ODBLASKI.  Zachęcamy wszystkich uczniów          i rodziców do kontynuowania zwyczaju noszenia odblasków przez cały rok.

          WYJAZD DO TEATRU GROTESKA

          „Piękna i Bestia” to kolejne przedstawienie, które obejrzeliśmy w  Teatrze Gro­teska. Ta wzruszająca opowieść o miłości, która jest w stanie przezwyciężyć wszystko, poruszyła nasze serca. Spektakl miał formę musicalową. Na scenie, w pięknej scenografii, świetni aktorzy odgrywali znane nam sceny z tego osiemnastowiecznego francuskiego klasyka. „Piękna i Bestia” cieszyła nie tylko  oko, ale i duszę, przekazując młodym najważniejsze wartości. Reżyser chciał pokazać, że nie należy oceniać człowieka po tym jak wygląda, ale by go poznać należy spojrzeć nieco głębiej.

          31 PAŹDZIERNIKA

           

          Odpowiadając na apel samorządu uczniowskiego, zorganizowaliśmy ,,przebieranki" z okazji  Dnia Dyni i Halloween. Rodzice zadbali o przygotowanie pięknych strojów. O tradycji „cukierek albo psikus” pamiętała Emilka, częstując wszystkich słodkościami.  

           

          Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka – święto obchodzone corocznie 20 listopada

          Dzień ten ma na celu uświadomienie dzieciom ich praw, a dorosłym przypomnienie o  obowiązku ochrony tych praw. 

          ZABAWA  ANDRZEJKOWA

          25 listopada odbyła się zabawa andrzejkowa. Andrzejki na stałe wpisały się w scenariusz szkolnego kalendarza i są wspaniałą okazją do dobrej zabawy. Wróżby pobudzały wyobraźnię, pozwalały oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. Zabawa szkolna była także okazją do integracji szkolnej społeczności. Szkoda tylko, że w tym roku niewielu uczniów zaprezentowało się w kostiumach andrzejkowych.

           

          PRZEGLĄD  TEATRZYKÓW  DZIECIĘCYCH 

          5 grudnia odbył się w naszej szkole 24 Przegląd Teatrzyków Dziecięcych. Uczniowie      z naszej klasy zaprezentowali baśń ,, Dziewczynka z zapałkami ". W godzinach popołudniowych przedstawienie obejrzeli także rodzice, którzy już po raz trzeci zorganizowali piękne, świąteczne spotkanie. Było magicznie i wzruszająco. 

           

          PREZENTY  OD MIKOŁAJA

          Przy okazji świątecznego spotkania, uczniowie otrzymali prezenty od Mikołaja. Jaka to miła tradycja....

          PREZENTY DLA  RODZICÓW

          Kilka dni wcześniej uczniowie także pomyśleli aby Rodzicom sprawić niespodziankę. Farbami akrylowymi przyozdobili figurki gipsowe o tematyce świątecznej. Prezenty zostały wręczone bezpośrednio po przedstawieniu.

          PLAKATY - ZAPROSZENIA

          W dniach 16 i 17 grudnia ,, Dziewczynkę z zapałkami" uczniowie zaprezentowali  także dla klas drugich i trzecich, uczących się w szkole na Roztworowskiego. Wcześniej dzieci wykonały piękne plakaty - zaproszenia na przedstawienie dla uczniów i nauczycieli. 

          ŚWIĄTECZNE  DEKORACJE

          Przed świętami uczniowie wykonali piękne girlandy, które przyozdobią ich  mieszkania. GRATULACJE !!!

          SZKOLNE  JASEŁKA

          W piątek 19 grudnia uczestniczyliśmy w Jasełkach przygotowanych przez klasę drugą. Doceniliśmy pracę uczniów i nauczycieli gromkimi oklaskami.

          UROCZYSTE  SPOTKANIE  KLASOWE 

          Świąteczne spotkanie z uczniami odbyło się przy przepięknie udekorowanych stołach. Dziękujemy serdecznie Rodzicom za wkład pracy i stworzenie tej niezwykłej atmosfery. Podziękowania należą się także tym uczniom, którzy przygotowali miłe niespodzianki dla swoich rówieśników.  Aby dłużej pozostały w pamięci te chwile, każdy uczeń otrzymał personalizowany prezent - drewnianą bombkę z imieniem. Może przy kolejnych świętach znajdzie ona także swoje miejsce na choince i będzie przypominała wspólnie spędzony czas...

          WSPANIAŁYCH   ŚWIĄT   BOŻEGO NARODZENIA 

          I SAMYCH MIŁYCH ZDARZEŃ W NOWYM ROKU 2026. 

          KLASOWY KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK

          19 stycznia odbył się klasowy konkurs, którego celem było wyłonienie dwóch uczestników do Szkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek. Zadanie było bardzo trudne, gdyż uczennice dołożyły wszelkich starań aby wybrany utwór zaprezentować jak najlepiej. Hania Cyganek i Julia Zajadlik przeszły do etapu szkolnego, ale każda uczennica została nagrodzona wysoką oceną z edukacji muzycznej. 

          SZKOLNY KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK

          W czwartek 22 stycznia odbył się Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek ,, RADOSNY CZAS Z KOLĘDĄ . W świątecznej atmosferze, przy blasku choinki uczniowie prezentowali swoje utwory. Klasę 3 E reprezentowała Hania i Julia. Poziom prezentowanych kolęd i pastorałek był naprawdę wysoki i Julia może być dumna            z uzyskania  trzeciego miejsca. Uznanie należy się także Julii Montes Castro i Karolowi Mrukowi za prowadzenie całej uroczystości. Zrobili to perfekcyjnie...

           ALICJA W KRAINIE CZARÓW

          27 stycznia ponownie odwiedziliśmy Teatr Groteska. Alicja w Krainie Czarów  to spektakl, w którym teatr spotyka się z filmem. Podczas przedstawienia nie wszystko wygląda tak, jak w zwykłym teatrze. Uczniowie mogli obserwować przygody Alicji przez obiektyw kamery pokazujący zbliżenia, detale i rzeczy, których nie dałoby się zobaczyć podczas tradycyjnego odbioru spektaklu.

           

          DZIEŃ  PIŻAMY I  ŚMIESZNEJ  CZAPKI

          Przed feriami zimowymi trochę fantazji i uśmiechu.....

            ŚWIAT WOKÓŁ NAS ... CO U NAS SŁYCHAĆ??

           

          WSPANIAŁYCH  FERII ZIMOWYCH  I  CUDOWNEGO  WYPOCZYNKU !!

           

          ZABAWA  KARNAWAŁOWA 

          We wtorek 17 lutego uczniowie uczestniczyli w balu karnawałowym. Wszyscy wspaniale się bawili, biorąc udział w konkursach i zabawach inicjowanych przez prowadzących.

          WARSZTATY  

          SPOTKANIE  Z  JAPONIĄ

          W dniu 23 lutego uczniowie uczestniczyli w warsztatach Spotkanie z Japonią. Obejrzeli prezentację o Japonii wraz z ciekawostkami i elementami pokazowymi. Zajęcia warsztatowe prowadzone były na zasadzie „stoisk”, dzięki czemu każdy z uczestników miał możliwość spróbowania własnych sił w każdej, interesującej go aktywności. 

           

          DZIEŃ PATRONA 

          2 marca uczniowie uczestniczyli w  uroczystym apelu z okazji Dnia Patrona naszej szkoły - Edwarda Dembowskiego. Występ z tej okazji przygotowała klasa III B.

           

          8 MARCA  - ŚWIĘTO DZIEWCZYNEK

          Było miło... Dla dziewczynek drobne upominki, a dla wszystkich słodycze.

           

           

          DEKORACJE  ŚWIĄTECZNE

          Tradycyjnie przed świętami uczniowie samodzielnie wykonują przedmioty dekoracyjne. W ubiegłym roku były to girlandy z wielkanocnymi zajączkami, a w tym roku palmy. Dzieki zaangażowaniu wszystkich uczniów  możemy się pochwalić ślicznymi palemkami, które przyozdobią mieszkania w tym niezwykłym czasie.  

           

          SZKOLNY KONKURS PIOSENKI DZIECIĘCEJ

          W czartek 16 kwietnia odbył się Szkolny Konkurs Piosenki Dziecięcej. Naszą klasę reprezentowały dwie uczennice.  Karolinka zdobyła trzecie miejsce za występ z piosenką ,, Pan smutek", a Hania otrzymała wyróżnienie. 

          ROCZNICA  UCHWALENIA  KONSTYTUCJI 3 MAJA

          30 kwietnia uczestniczyliśmy w uroczystości szkolnej. Uczniowie z klasy II zachwycili wszystkich piękną recytacją i piosenkami.

           

          PRZEDSTAWIENIE  PIPPI  W  TEATRZE  LUDOWYM 

          Z początkiem maja odwiedziliśmy Teatr Ludowy. Spektakl PIPPI został odebrany przez uczniów bardzo pozytywnie. Dzieci podziwiały świat fantazji zbudowany przez 9 - letnią dziwczynkę. Obdarzona nadludzką siłą, bogata i żyjąca bez rodziców dziewczynka, swoim nieszablonowym zachowaniem i optymizmem uczyła  dzieci odwagi, a dorosłych obnażała z ich hipokryzji.

           

          10 maja  2026

          ,, OTO JEST  DZIEŃ, KTÓRY  DAŁ NAM  PAN,

          WESELMY SIĘ  I RADUJMY  SIĘ  W  NIM ..."

           

          ZIELONA SZKOŁA W GÓRACH ŚWIĘTOKRZYSKICH

          W dniach 18 - 22 maja odbyła się zielona szkoła w Górach Świętokrzyskich. W ciągu trzech lat nauki odwiedziliśmy już Pieniny, Tatry, Góry Stołowe i  Góry Świętokrzyskie, które zapewne także pozostaną uczniom w pamięci. Dzięki cudownym Rodzicom mieszkaliśmy w warunkach hotelowych w ,, Leśnym Dworku" . Mieliśmy dostęp do basenu i wiaty w której odbyło się ognisko z dyskoteką. Posiłki spozywaliśmy w pięknej jadalni, a zajęcia dydaktyczne odbywały się w dogodnych warunkach. 

          Park Legend w Nowej Słupi

          Już pierwszego dnia pobytu w Górach Świętokrzyskich odwiedziliśmy Park Legend. Położony jest on w Nowej Słupi u stóp Łysej Góry – najbardziej legendotwórczego wzniesienia w kraju. Głównym założeniem Parku jest bowiem promocja legend świętokrzyskich, jako niematerialnego dziedzictwa regionu świętokrzyskiego, unikalnego na skalę ogólnopolską.

          Muzeum Wsi Kieleckiej czyli Park Etnograficzny w Tokarni 

          Skansen w Tokarni mieści się przy trasie Kielce-Kraków. Na obszarze ponad 70 hektarów zgromadzono wiejskie zabudowania z różnych okolic Kielc. Oprócz wiejskich zagród zwiedzić można aptekę, młyny, szkołę z wyposażeniem, a nawet zabytkowy barokowy kościół z 1763 roku. W każdym z zakątków znajdują się zabytkowe obiekty i eksponaty obrazujące życie w dawnych czasach. Spacerowaliśmy po skansenie ponad dwie godziny, zwiedzając poszczególne obiekty. W ramach pobytu uczestniczyliśmy w warsztatach ,, Lekcja w dawnej szkole". Warto tam pojechać!

           

          Wycieczka ze Szklanej Huty na św. Krzyż

          Ze Szklanej Huty na św. Krzyż dotarliśmy meleksem. Była to dodatkowa atrakcja,  o którą prosiły dzieci. Święty Krzyż lub  Łysa Góra, wznosi się 595 m. npm. Z wysokości tej góry rozciąga się niepowtarzalny widok na rozległą okolicę. W czasach przedchrześcijańskich gromadzili się tutaj ludzie, by odprawiać pogańskie obrzędy religijne, tutaj czczono boga wiatrów, boga wojny i boga przyjaźni. Weszliśmy do wnętrza Bazyliki. Powstanie klasztoru na Świętym Krzyżu jest związane jest z osobą św. Emeryka, królewicza węgierskiego, który zgodnie z legendą ofiarował tam relikwie Krzyża Świętego. 

          Gołoborze

          Na Łysej Górze mieliśmy możliwość obserwowania gołoborza, o którym uczyliśmy się w klasie trzeciej na zajęciach edukacyjnych. Z  platformy widokowej był to niezapomniany widok. Następnie szlakiem zielonym udaliśmy się do Huty Szklanej. 

          Zwiedzanie Jaskini  Raj

          „O raju!” – tak według tradycji mieli wykrzyknąć odkrywcy Jaskini Raj na widok jej pięknego wnętrza. Byli to uczniowie krakowskiego technikum geologicznego, którzy w 1964 roku odbywali ćwiczenia terenowe w Górach Świętokrzyskich. Jaskinia Raj należy do najpiękniejszych jaskiń w Polsce. 

          Zamek w Chęcinach

          21 maja wybraliśmy się do Zamku w Chęcinach. To budowla, która przypomina okręt na skale, to świadek huku armat podczas wojennych zawieruch, uroczystych uczt na cześć królów i królowych oraz tygodniowych jarmarków w Chęcinach.        Z Zamkiem wiąże się wiele legend, a na szczególne miejsce zasługuje opowieść o Królowej Bonie, jej skarbach i tajemniczej damie, pojawiającej się nocami na murach zamczyska. 

          Zakonczenie zielonej szkoły i zwiedzanie Centrum Nauki Leonardo Da Vinci

          22 maja po śniadaniu zrobiliśmy uroczyste zakończenie zielonej szkoły. Były podziękowania, upominki i nagrody. Zaśpiewaliśmy jeszcze kilka piosenek ze śpiewniczków, które specjalnie zostały wykonane na zieloną szkołę.  Pożegnaliśmy Leśny Dworek i udaliśmy się w drogę powrotną do Krakowa. Zwiedziliśmy jeszcze Centrum Nauki Leonardo Da Vinci i zjedliśmy posiłek w McDonald's. Z zielonej szkoły w Górach Świętokrzyskich pozostaną wspaniałe wspomnienia...

          Wręczenie upominków, nagród i wspólny śpiew na zakończenie pobytu. 

           

          DZIEŃ MATKI

          Z tej okazji tradycyjnie wykonaliśmy własnoręcznie upominki. W tym roku były to drewniane zakładki do książek.

          WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO MAMUSIU!!!!

           

          28 MAJA - DZIEŃ AKTYWNOŚCI SPORTOWYCH 

          Uczniowie doceniają wartość aktywnego spędzania czasu wolnego i dlatego też ochoczo brali udział w rozgrywkach sportowych, zorganizowanych dla klas 1 - 3. 

          WYCIECZKA DO KRYNICY ZDRÓJ

          15 czerwca pojechaliśmy na ostatnią naszą wycieczkę do Krynicy Zdrój. Zwiedziliśmy Muzeum Czekolady i mogliśmy spróbować wyjątkowych wyrobów czekoladowych. Nastepnie wyjechaliśmy koleją gondolową na Jaworzynę Krynicką. W centrum Krynicy spacerowaliśmy deptakiem, robiąc sobie zdjęcia przy pomniku Nikifora Krynickiego i odwiedziliśmy Pijalnię Główną. 

           

  • Aktualności

    • Kontakty

      • Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 7 w Krakowie
      • tel. (12) 262 52 77 - szkoła;
        tel. (12) 262 52 81 - przedszkole
      • ul. Skotnicka 86;
        30 - 394 Kraków
        Poland
      • Administratorem danych osobowych jest Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 7, ul. Skotnicka 86; 30 - 394 Kraków. , tel. 12 262 52 77 lub 12 262 52 81 i są one przetwarzane w celu zapewnienia kontaktu z jednostką.

        Informujemy, że:

        Masz prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, sprostowania, usunięcia, sprzeciwu lub ograniczenia przetwarzania oraz do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą ul. Moniuszki 1A, 00-014 Warszawa..
        Dane osobowe będą przechowywane do czasu załatwienia sprawy, w której zostały one zebrane a następnie - w przypadkach, w których wymagają tego przepisy ustawy z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach – przez czas określony w tych przepisach.
        Odbiorcami danych są podmioty uprawnione do obsługi doręczeń oraz podmioty, z którymi zawarto umowę na świadczenie usług serwisowych dla użytkowanych systemów informatycznych
        Podanie danych osobowych jest dobrowolne.
        Dane osobowe będą przetwarzane w związku z wykonywaniem przez administratora zadań realizowanych w interesie publicznym lub sprawowania władzy publicznej powierzonej administratorowi (art. 6 ust. 1 lit. e RODO).
        Informujemy, że nie będą podejmowane decyzje w sposób zautomatyzowany a dane nie będą profilowane.
        Dane kontaktowe Inspektora Ochrony Danych: adres e-mail: inspektor5@mjo.krakow.pl
    • Logowanie