Dzień Sportu dla uczniów klas 1–3 był wspaniałym wydarzeniem pełnym radości, emocji i zdrowej rywalizacji. Od samego rana dzieci z entuzjazmem uczestniczyły w przygotowanych konkurencjach sportowych.
Na uczniów czekało wiele atrakcji. Pierwszym etapem były prowadzone konkurencje międzyklasowe: tory przeszkód, skoki, rzuty do celu oraz różnorodne zabawy ruchowe. Każda klasa aktywnie brała udział w zawodach dopingując swoich kolegów i koleżanki. Nie zabrakło uśmiechów, dobrej zabawy oraz sportowego ducha fair play. Zwycięska klasa otrzymała puchar, a wszyscy uczestnicy rozgrywek gratulacje i pamiątkowe medale.
Kolejną atrakcją były wspólne tańce klas pierwszych i trzecich. Wszyscy świetnie bawili się na boiskach w rytm muzyki zaproponowanej przez panią instruktor.
Uczniowie mieli także okazję wykazać się sprawnością, szybkością i precyzją ruchów podczas zajęć taekwon-do, prowadzonych pod czujnym okiem instruktorki, pani Kamili.
Do wspólnych konkurencji zaprosił nas także trener gry w koszykówkę. Tutaj zaczynając od zabaw ruchowych klas pierwszych, w towarzystwie wesołej maskotki Tygryska, uczniowie mieli okazję wykazać się sprawnością podczas zajęć ogólnorozwojowych. Wiele radości sprawiały zabawy w berka, do których wplecione były elementy koszykówki, takie jak kozłowanie i rzuty do celu. Klasy drugie i trzecie uczestniczyły w konkurencjach typu tor przeszkód i stacje, gdzie każda była związana z inną umiejętnością koszykarską.
Podczas wydarzenia dzieci miały okazję rozwijać swoją sprawność fizyczną, współpracować w zespołach i uczyć się zdrowej rywalizacji. Wszyscy uczestnicy wykazali się dużym zaangażowaniem i wytrwałością, a śmiechu i wesołej zabawy nie było końca.
W międzyczasie uczniowie byli zaproszeni na przedstawienie, przygotowane przez panią pedagog i uczniów klas starszych. Był to czas na odpoczynek i chwilę wytchnienia.
Na terenach zielonym przy boiskach, można było zrelaksować się na leżakach w cieniu parasolek oraz odpocząć na kocykach w cieniu szumiących drzew. Dzieci mogły w tym czasie zintegrować się, porozmawiać i zjeść smaczny popcorn, który był wszystkim rozdawany.
Dzień Sportu w naszej Szkole był wyjątkowym dniem, który pozostanie w pamięci uczniów i nauczycieli, jako czas pełen radości, współpracy oraz promocji zdrowia i ważnej dla nas aktywności fizycznej.
Szczególne podziękowania kierujemy do Dyrekcji Szkoły, Rady Rodziców oraz do Państwa, którzy wsparli i urozmaicili nasz Dzień Sportu:
Pana Wojciecha Korzennego - organizatora rozgrywek, Państwa instruktorów: pani Anity Tomany-Kamińskiej z ATK Dance, pana Damiana Dyrda z Radwansport, pani Kamili Budek instruktorki taekwon-do.
Podziękowania składamy również naszym sponsorom, których wsparcie pozwoliło wzbogacić tegoroczne wydarzenie: Drogerii DM, Firmie Inter-Bud Developer, Szkole Języków Obcych WORD, pani Jolancie Wcisło, Niemczyk Catering, Firmie AsVending, Domtom, Barbarz Florczyk Firmie Wielobranżowej.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom, rodzicom oraz osobom zaangażowanym w organizację i przebieg Dnia Sportu. Dzięki Waszemu entuzjazmowi i zaangażowaniu, wydarzenie to stało się wyjątkowym dniem naszej wspólnej sportowej aktywności i zabawy.