Aktualności

          • Apel podsumowujący osiągnięcia sportowe uczniów klas 4–8 w roku szkolnym 2025/2026

          • W dniach 24 i 25 czerwca 2026 roku odbył się uroczysty apel podsumowujący osiągnięcia sportowe uczniów klas 4–8 w roku szkolnym 2025/2026.

            Podczas spotkania wyróżniono uczniów, którzy z ogromnym zaangażowaniem reprezentowali naszą szkołę w międzyszkolnych zawodach sportowych Dzielnicy VIII, osiągając wysokie wyniki i zdobywając miejsca na podium w różnych dyscyplinach sportowych. Najlepsi sportowcy zostali uhonorowani medalami, a pozostali reprezentanci szkoły otrzymali listy pochwalne za swoją aktywność, wysiłek i sportową postawę.

            Sport to nie tylko rywalizacja i walka o zwycięstwo, ale również systematyczna praca, wytrwałość, współpraca oraz umiejętność pokonywania własnych słabości. Dlatego gratulacje należą się wszystkim uczniom, którzy w mijającym roku szkolnym godnie reprezentowali naszą szkołę podczas zawodów sportowych, również tym, którym do podium zabrakło niewiele.

            Szczególnie cieszy fakt, że dzięki zaangażowaniu ponad 100 uczniów nasza szkoła po raz pierwszy od wielu lat zajęła II miejsce w klasyfikacji szkół Dzielnicy VIII Dębniki. To ogromny sukces całej społeczności szkolnej i dowód na to, że wspólna praca przynosi wspaniałe efekty.

            W roku szkolnym 2025/2026 podczas apeli podsumowujących osiągnięcia sportowe wyróżniono aż 103 uczniów, co pokazuje, jak wielu młodych ludzi rozwija swoje sportowe pasje i aktywnie uczestniczy w życiu szkoły.

            Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom za godne reprezentowanie szkoły, sportową postawę i zaangażowanie. Wyrazy uznania kierujemy również do nauczycieli wychowania fizycznego, trenerów oraz rodziców, którzy wspierają młodych sportowców w rozwijaniu ich talentów.

            Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym składamy gratulacje oraz życzymy kolejnych sukcesów sportowych w przyszłym roku szkolnym!
             

          • SAMORZĄD UCZNIOWSKI DLA BIBLIOTEKI

          • W imieniu tegorocznych klas 8, członkowie Rady Samorządu postanowili zostawić po sobie w szkole pamiątkę, wspierając bibliotekę dla klas 1-3. 1000 zł, które uroczyście przekazali pani Marzenie Piróg pozwoli rozwijać pasje czytelnicze naszych najmłodszych uczniów. Pieniądze Samorząd uzyskał dzięki sprzedaży ciast podczas tegorocznego kiermaszu.

          • Osiągnięcia naszych uczniów!

          • Karol, uczeń klasy 4d, odbierał nagrodę za wynik 93% czyli "bardzo dobry" w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny. 
            Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

          • Chór szkolny w studiu nagrań

          • Uczniowie należący do chóru szkolnego mieli okazję odwiedzić studio nagrań Nieustraszeni Łowcy Dźwięków. Studio to zajmuje ważne miejsce na muzycznej mapie Krakowa. Nagrania realizowali tam między innymi Grzegorz Turnau, Anna Maria Jopek, Nigel Kennedy oraz zespół Brathanki.

             

            Uczniowie mieli okazję nie tylko zapoznać się z procesem realizacji i produkcji nagrań muzycznych, ale także wziąć udział w sesji nagraniowej.

            Było to dla nich cenne doświadczenie, a efekty ich pracy będzie można usłyszeć już wkrótce.

          • Pasje naszych uczniów.

          • Nikola, uczennica klasy 4d, taniec towarzyski trenuje od 5 roku życia. Obecnie ma klasę E. Taniec jest dla niej wielką pasją, to w nim czuje się spełniona i szczęśliwa. Aktywnie bierze udział w wielu turniejach tanecznych oraz Mistrzostwach Małopolski, odnosząc liczne sukcesy i niejednokrotnie stając na podium. W tym roku po raz pierwszy weźmie udział w Mistrzostwach Polski. Trzymamy kciuki.

          • „Nasze ulubione trasy rowerowe”

          • W ramach konkursu „Nasze ulubione trasy rowerowe” uczniowie dostarczyli wiele ciekawych i inspirujących prac, przedstawiających różnorodne trasy rowerowe. Dzieci zaprezentowały swoje ulubione miejsca zarówno w Polsce, jak i za granicą – m.in. w Holandii czy na Florydzie, a także w wielu innych pięknych zakątkach świata.

            Prace ukazują malownicze krajobrazy oraz radość płynącą z aktywności fizycznej. Uczniowie podkreślili, jak ważne jest wspólne, rodzinne spędzanie czasu na świeżym powietrzu oraz aktywne poruszanie się na rowerze.

            Konkurs pokazał, że młodzi ludzie chętnie dbają o zdrowy styl życia, a jazda na rowerze jest dla nich nie tylko formą ruchu, ale także sposobem na odkrywanie nowych miejsc i przeżywanie wspaniałych przygód.

          • Summer Time – wakacyjne inspiracje klas 1–3

          • Uczniowie klas 1–3 wykonali piękne prace plastyczne inspirowane wakacjami i latem. Podczas zajęć dzieci wykazały się dużą kreatywnością i zaangażowaniem, tworząc kolorowe obrazki przedstawiające m.in. morze, góry, słońce oraz letnie przygody.

            Realizując zadanie, uczniowie utrwalili poznane wcześniej słownictwo, wykorzystując je w trakcie tworzenia swoich prac. Dzięki temu mogli połączyć naukę z zabawą oraz rozwijać swoje umiejętności językowe i artystyczne.

            Powstałe prace są pełne barw, radości i pozytywnej energii, a ich różnorodność pokazuje, jak bogata jest wyobraźnia naszych najmłodszych uczniów.

          • Twórczy nauczyciel - twórczy uczeń

          • Spotkanie artystyczne uczniów ZSP nr7 w Forcie Borek pt. „Twórczy nauczyciel-twórczy uczeń”

             

            Dnia 11.06.2026, w Forcie Borek, odbyło się spotkanie artystyczne naszych uczniów ZSP nr 7, które było częścią zrealizowanego projektu autorskiego pt. „Twórczy nauczyciel-twórczy uczeń”. Celem projektu jest popularyzacja talentów szkolnych oraz twórczości literackiej, muzycznej i plastycznej, rozwijanie wrażliwości, ekspresji artystycznej, kształtowanie otwartości na kulturę oraz wzmacnianie roli nauczyciela jako mentora i inspiratora w procesie rozwijania uzdolnień. Ponadto, ważnym elementem tego projektu jest upowszechnianie twórczości naszych uczniów oraz nawiązanie i rozwijanie współpracy pomiędzy szkołą a instytucjami kultury. 

              Projekt „Twórczy nauczyciel-twórczy uczeń” zrodził się dzięki pasjom nauczycielek, które poza nauczaniem swoich przedmiotów, rozwijają zamiłowania artystyczne i chcą zaszczepić je również w uczniach. Pani Jolanta Adamiec jest nauczycielką plastyki i malarką. Jej obrazy były wystawiane na wielu wernisażach. Pani Paulina Wacławik jest nauczycielką muzyki, ale też kompozytorką. Ostatnio wydana jej najnowsza płyta „Afterlight”, zawiera autorskie kompozycje na fortepian i instrumenty towarzyszące. Pani Teresa Lewandowska uczy języka angielskiego, a poza pracą realizuje swoje pasje pisząc krótkie recenzje i książki. Ostatnio wydaną książką i pierwszą dla dzieci jest „Lukas”, która uczy odpowiedzialności, empatii i zrozumienia innych.

             Zgromadzona publiczność miała możliwość wysłuchania utworów muzycznych w wykonaniu uczniów, również tych skomponowanych przez nich samodzielnie, oraz wysłuchać fragmentów płyty Pani Pauliny Wacławik. Uczniowie uzdolnieni literacko zaprezentowali własne utwory (wiersze i opowiadania) oraz zapoznali publiczność z fragmentami książki „Lukas”, Pani Teresy Lewandowskiej. Po zakończeniu części głównej, można było obejrzeć obrazy w wykonaniu uczniów naszej szkoły oraz Pani Jolanty Adamiec, które przedstawiały architekturę ulic.

            Na scenie wystąpili:

            1 .Blanka Basta – gra na skrzypcach – Luigi Boccherini – Menuet z Kwintetu smyczkowego E-dur op. 11 nr 5.

            2. Zofia Chmielarska – śpiew utworu samodzielnie napisanego pt. „W galopie”

            3. Julia Świerczyńska – wiersze własnego autorstwa pt. „ Psijaciel”, „ Wodne problemy zwierząt”

            4. Anna Brzozowska – pianino w utworze "May It Be",

            5. Zosia Forma  - opowiadanie własnego autorstwa „Przyjaciel”

            6. Agata Kotlarz – śpiew i gra na pianinie, utwór pt. „Zamigotał świat”

            7. Lidia Zielniok – czytanie wierszy własnego autorstwa „  Prawo zwierzęce”, „Przyjaźń na czterech łapach”.

            8. Michał Wąs – pianino, wykonanie utworu "River flows in you",

            9. Wiktoria Skucha – śpiew utworu "Sen we śnie",

            10. Piotr Szmit – pianino "My Heart Will Go On"

            11. Milena Sediwy – harfa, utwór "Piękna i Bestia" oraz własna kompozycja pt. „Fantazja”,

            12. Nina Ożóg – śpiew „ Riptide”.

             

            Uczniowie, którzy prezentowali swoje prace plastyczne:

            1. Mikołaj Blecharczyk

            2. Anna Brzozowska

            3. Alisa Loboda

            4. Marta Zaiats

            5. Maja Polińska

            6. Patryk Mróz

            7. Agata Kotlarz

            8. Franciszek Machno

            9. Mia Ochońska

            10. Anna Seweryn Baran

            11. Zosia Szade

            12. Alina Marysey

            13. Kira Bolotova

            14. Nina Ożóg

            15. Milena Stępkowska

            oraz prace zbiorowe klas 6 i 7

             

               Składany serdeczne podziękowania Dyrekcji Fortu Borek za udostępnienie sali i sceny, która dla wielu naszych uczniów była ważnym wyjściem poza scenę szkolną, tym bardziej, że na scenie Fortu można spotkać sławnych artystów: aktorów, pisarzy, wokalistów, muzyków, malarzy, dziennikarzy i wielu innych. Dziękujemy również Panu Arturowi Bienia za pomoc i czuwanie nad częścią techniczną naszego programu artystycznego.

              

             

            „Dzieci rodzą się ze skrzydłami, nauczyciele pomagają im je rozwinąć” Janusz Korczak

             

          • DZIEŃ BEZ PLECAKA

          • Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, 10 czerwca był w naszej szkole Dniem Bez Plecaka. Tutaj można obejrzeć tylko niektóre z wielu fantastycznych pomysłów, czym można zastąpić szkolny plecak:

          • SUKCES BRACI SYGNARSKICH Z KLASY 5B

          • Miło nam poinformować, że Antoni Sygnarski obronił tytuł złotego medalisty w kategorii do 46 kgMistrzostwach Małopolski Dzieci U13. Natomiast Franciszek Sygnarski zdobył brązowy medal w kategorii do 35 kg - Otwarty Puchar Polski Judo Baltic Cup 2026.

             

            Gratulujemy!!!

          • KONKURS "MAM TALENT"

          • W maju odbył się świetlicowy konkurs „Mam Talent”, w którym wzięło udział 30 uczniów 
            korzystających z naszej świetlicy szkolnej. Uczniowie zaprezentowali swoje różnorodne 
            talent: śpiew, taniec, rysunek, malarstwo oraz akrobatykę. 
            
            Laureatami konkursu zostali:
            Sofia Congiu 
            Klara Ulutas
            Hanna Chmielarska 
            Hanna Czernicka
            Jaśmina Nejman
            Kornelia Koprynia
            Julia Hamarnik
            Isabella Majcher
            Marcel Sekuła
            Alicja Socha
            Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu, dziękując za zaangażowanie 
            i wspaniałe prezentację swoich talentów.
          • Szkolny konkurs biblioteczno-plastyczny klas VI i VII

          •  

             

            23 kwietnia przypada główne święto czytelnictwa czyli Światowy Dzień Książki

            i Praw Autorskich, a 8 maja obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza    i Bibliotek. W związku z tym w naszej szkole przeprowadzono konkurs biblioteczno - plastyczny dla klas VI – VII pod hasłem:

             „Twoja ulubiona książka w graffiti”.

            Celem konkursu było łączenie pasji artystycznych z promocją czytelnictwa i literatury oraz rozwój kreatywności, a w szczególności artystycznego wyrażania własnych emocji i pomysłów. Nie bez znaczenia było również budowanie więzi z biblioteką szkolną, ukazanie jej jako miejsca przyjaznego uczniom oraz otwartego na ich pomysły i potrzeby.

            Opiekę nad wykonywanymi pracami objęła Pani Jolanta Adamiec, nauczyciel plastyki w naszej szkole.

            Uczniowie wykonywali prace konkursowe dowolną techniką w zespołach kilkuosobowych.

            Zwyciężyły: Ania, Agata, Emma i Nina z klasy VI a, których praca wykonana farbami i pisakami oczarowała jury. Zwycięska drużyna otrzymała nagrody  w postaci materiałów plastycznych.

            Najpiękniejsze prace zostały zaprezentowane 29 maja podczas Szkolnego Dnia Sportu, propagując hasło:

            „ROZRUSZAJ CIAŁO, NAKARM UMYSŁ”. 

             

            Małgorzata Zator

            Jolanta Adamiec

             

             

          • Zmiana w przepisach - obowiązkowa jazda w kasku

          • Przypominamy! 

            Od 3 czerwca 2026 r. wchodzą w życie nowe przepisy dotyczące bezpieczeństwa najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Rowerzyści, kierujący hulajnogą elektryczną lub UTO (urządzenie transportu osobistego) do 16. roku życia będą mieli obowiązek używania kasków ochronnych.

          • DZIEŃ SPORTU 2026- KLASY IV-VIII

          • Dzień Sportu, który odbył się w piątek 29.05.2026 r. na długo pozostanie w pamięci naszej szkolnej społeczności. Tegoroczne Dni Sportu były nie tylko okazją do sportowej rywalizacji, ale przede wszystkim czasem wspólnego świętowania, integracji i budowania atmosfery pełnej radości, wzajemnego wsparcia oraz dobrej energii.

             

            Sportowe zmagania rozpoczęły się o godzinie 8:00 powitaniem drużyn z klas czwartych. Jako pierwsi do rywalizacji przystąpili najmłodsi uczestnicy turniejów — chłopcy rozegrali mecze piłki nożnej na szkolnym boisku, natomiast dziewczęta rywalizowały w piłce ręcznej na sali gimnastycznej. 

             

            Chwilę później swoje mecze rozegrały również klasy piąte, dostarczając kibicom wielu emocji i pokazując ogromne zaangażowanie głośny doping drużyn oraz sportowego ducha fair play. Po zakończeniu rozgrywek klas IV i V odbyło się uroczyste wręczenie medali, pucharów, nagród i upominków dla uczestników turniejów piłki nożnej oraz piłki ręcznej.

             

            Następnie do sportowej rywalizacji przystąpiły klasy szóste. Dziewczęta rozegrały mecze piłki ręcznej, natomiast chłopcy rywalizowali w piłce nożnej na boisku szkolnym.

             

            Starsze klasy — siódme i ósme — zmierzyły się w rozgrywkach siatkówki oraz koszykówki drużyn mieszanych. Mecze przebiegały w świetnej atmosferze, pełnej zaangażowania i współpracy.

             

            klasy 4 - chłopcy, piłka nożna:

            1. miejsce - 4a

            2. miejsce - 4d

            3. miejsce - 4c

            4. miejsce - 4b

            5. miejsce - 4e

             

            klasy 4 - dziewczęta, piłka ręczna:

            1. miejsce - 4b

            2. miejsce - 4d

            3. miejsce - 4c

            4. miejsce - 4a

             

            klasy 5 - chłopcy, piłka nożna:

            1. miejsce - 5b

            2. miejsce - 5c

            3. miejsce - 5a

             

            klasy 5 - dziewczęta,  piłka ręczna:

            1. miejsce - 5c

            2. miejsce - 5b

            3. miejsce - 5a

             

            klasy 6 - chłopcy, piłka nożna:

            1. miejsce - 6d

            2. miejsce - 6a

            3. miejsce - 6b

            4. miejsce - 6c

             

            klasy 6 - dziewczęta, piłka ręczna:

            1. miejsce - 6c

            2. miejsce - 6a

            3. miejsce - 6d

             

            klasy 7-8 mix, koszykówka:

            1. miejsce - 7c

            2. miejsce - 7a

            3. miejsce - 7b

            4. miejsce - 8c

            5. miejsce - 8a

             

            klasy 7-8 mix, siatkówka:

            1. miejsce - 7b

            2. miejsce - 7c

            3. miejsce - 8a

            4. miejsce - 8c

            5. miejsce - 7a

             

            Dni Sportu były jednak czymś znacznie więcej niż tylko sportową rywalizacją. Dla uczniów przygotowano wiele dodatkowych atrakcji takich jak wystawa obrazów, zajęcia karate pod okiem trenera z Krakowskiej Szkoły Karate, działała budka z popcornem, a szkolne boisko i tereny wokół szkoły zamieniły się w przestrzeń wspólnego odpoczynku i integracji. Uczniowie organizowali klasowe pikniki, grali w planszówki i spędzali razem czas w wyjątkowej atmosferze.

             

            Ogromnym zainteresowaniem cieszył się również kiermasz ciast przygotowany przez Radę Rodziców, który był nie tylko pyszną atrakcją, ale także pięknym przykładem zaangażowania rodziców w życie szkoły.

             

            W szkolnej auli można było obejrzeć przedstawienie przygotowane pod opieką pani pedagog, które spotkało się z bardzo ciepłym odbiorem publiczności.

             

            Całe wydarzenie przebiegło sprawnie i w niezwykle serdecznej atmosferze. Dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom oraz organizatorom za zaangażowanie i wspólne tworzenie tego wyjątkowego dnia. 

             

            Szczególne podziękowania kierujemy do Dyrekcji szkoły, Rady Rodziców, klubu KSPN Pogoń Kraków oraz Ireneusza Dworakowskiego Krakowskiej Szkoły Karate za pomoc w organizacji wydarzenia i wzbogacenie programu Dni Sportu.

             

            Serdeczne podziękowania składamy również naszym sponsorom, których wsparcie pozwoliło uświetnić tegoroczne wydarzenie: Drogerii DM, Firmie Inter-Bud Developer, Szkole Języków Obcych WORD, pani Jolancie Wcisło, Niemczyk Catering, Firmie AsVending, Domtom, Barbarz Florczyk Firmie Wielobranżowej. 

            Dziękujemy za okazane wsparcie, życzliwość i zaangażowanie w życie naszej szkoły.

             

            To był dzień pełen emocji, uśmiechu i wspólnego działania — prawdziwe święto naszej szkolnej społeczności

    • Aktualności

      • Apel podsumowujący osiągnięcia sportowe uczniów klas 4–8 w roku szkolnym 2025/2026
      • SAMORZĄD UCZNIOWSKI DLA BIBLIOTEKI
      • Zakończenie roku szkolnego 2025/2026
      • Osiągnięcia naszych uczniów!
      • Chór szkolny w studiu nagrań
      • Pasje naszych uczniów.
      • „Nasze ulubione trasy rowerowe”
      • Summer Time – wakacyjne inspiracje klas 1–3
      • Kontakty

        • Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 7 w Krakowie
        • tel. (12) 262 52 77 - szkoła;
          tel. (12) 262 52 81 - przedszkole
        • ul. Skotnicka 86;
          30 - 394 Kraków
          Poland
        • Administratorem danych osobowych jest Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 7, ul. Skotnicka 86; 30 - 394 Kraków. , tel. 12 262 52 77 lub 12 262 52 81 i są one przetwarzane w celu zapewnienia kontaktu z jednostką.

          Informujemy, że:

          Masz prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, sprostowania, usunięcia, sprzeciwu lub ograniczenia przetwarzania oraz do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą ul. Moniuszki 1A, 00-014 Warszawa..
          Dane osobowe będą przechowywane do czasu załatwienia sprawy, w której zostały one zebrane a następnie - w przypadkach, w których wymagają tego przepisy ustawy z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach – przez czas określony w tych przepisach.
          Odbiorcami danych są podmioty uprawnione do obsługi doręczeń oraz podmioty, z którymi zawarto umowę na świadczenie usług serwisowych dla użytkowanych systemów informatycznych
          Podanie danych osobowych jest dobrowolne.
          Dane osobowe będą przetwarzane w związku z wykonywaniem przez administratora zadań realizowanych w interesie publicznym lub sprawowania władzy publicznej powierzonej administratorowi (art. 6 ust. 1 lit. e RODO).
          Informujemy, że nie będą podejmowane decyzje w sposób zautomatyzowany a dane nie będą profilowane.
          Dane kontaktowe Inspektora Ochrony Danych: adres e-mail: inspektor5@mjo.krakow.pl
      • Logowanie