Aktualności
Życzenia
Podziękowania Rady Rodziców
XVIII Międzyszkolny Przegląd Teatrzyków – Bajkowy worek Mikołaja
s6 grudnia – tę datę znają wszyscy, duzi i mali. To dzień świętego Mikołaja. Jego imię w tym dniu powtarzane jest we wszystkich językach na całym świecie. Nie inaczej było w naszej szkole. Mikołaj rozwiązał worek pełen bajek i tym samym zapewnił nam dzień pełen wrażeń i niezapomnianych przeżyć. Był to wyjątkowy, bo XVIII Międzyszkolny Przegląd Teatrzyków. Pan dyrektor – Jacek Tomana, witając gości i młodych artystów zwrócił uwagę, iż wielu z nich nie było jeszcze na świecie, gdy odbywał się w szkole pierwszy przegląd.
Tego dnia gościliśmy uczniów wraz z opiekunami z sąsiednich szkół:SP nr 133, SP nr 132, SP nr 54 oraz SP nr 111. Naszymi reprezentantami byli uczniowie klasy IVa i IVb oraz grupa przedszkolaków. Przedstawienia oceniało jury w składzie: pani Halina Nowakowska – przedstawicielka SP 133, pani Marzanna Kominiak – Wicedyrektor ZSP nr 7 oraz pani Anna Czudecka – Wrona – nauczycielka języka polskiego w SP 66.
W baśniowy klimat wprowadzili nas uczniowie Szkoły Podstawowej nr 132 prezentując „Opowieść wigilijną” Charlesa Dickensa. Byliśmy świadkami wielkiej przemiany Scrooge’a i podziwialiśmy grę aktorską uczniów.
Następnie wystąpili aktorzy ze Szkoły Podstawowej nr 133 z niezwykle humorystyczną adaptacją „Rzepki” Juliana Tuwima. Występ zrobił wielkie wrażenie na publiczności, wywołał spore poruszenie i uśmiechy na twarzach. Młodym aktorom udało się nawiązać kontakt z publicznością, zwłaszcza że nie posługiwali się tekstem a jedynie mimiką, ruchem i tańcem.
Wszyscy znamy smutne losy „Dziewczynki z zapałkami”, ale w takim dniu jak ten zakończenie musiało być szczęśliwe. Zadbały o to dzieci z Przedszkola nr 23. Czarodzieje zabrały dziewczynkę do Krainy Zabawy, gdzie czekało ją radosne i szczęśliwe życie. Gra aktorska maluchów zasługuje na wielkie uznanie a główna rola na długo pozostanie nam w pamięci.
„Wolne chwile naszego taty” to tytuł spektaklu jaki zaprezentowała Szkoła Podstawowa nr 111. Zwrócili uwagę na ważny temat jakim jest chroniczny brak czasu, na który cierpią dorośli. Świąteczny czas sprzyja refleksjom takim jak ta.
Nasi czwartoklasiści przypomnieli historię świętego Mikołaja – tego bajkowego, któremu pomagają elfy oraz tego historycznego, pochodzącego z Miry świętego, który pomagał ubogim i potrzebującym. Zachwycili niezwykłą scenografią i oprawą muzyczną.
W czasie przerw między kolejnymi występami zaproszeni goście mogli obejrzeć Kronikę Szkolną, wykonać pracę plastyczną a nawet zatańczyć zumbę z nauczycielkami naszej szkoły. Z pewnością nikt się w tym czasie nie nudził.
Obrady jury nie trwały długo, a czas ten spędziliśmy w towarzystwie Mikołaja, który przygotował dla publiczności bajkowy quiz. Wróżki rozdawały słodycze a dzieci świetnie się bawiły, bo przecież wszyscy znamy i lubimy bajki. Jury rozdało nagrody i dyplomy, a chętni pozowali do zdjęć z Mikołajem.
To był kolejny wyjątkowy Przegląd. Poczuliśmy, że święta za pasem, a i śniegiem w tym dniu sypnęło. Dziękujemy wszystkim, którzy ten dzień zdecydowali się spędzić w naszej szkole.
Tak wspaniała uroczystość nie odbyłaby się bez wsparcia naszych wspaniałych sponsorów. Serdecznie dziękujemy za wspaniałe lata współpracy.
Do zobaczenia za rok!
2
Informacja
11 grudnia 2019 nasi uczniowie: Agata Twardosz, Victoria Zgoda, Julia Jakóbek, Wiktoria Wcisło i Stanisław Wardęga wzięli udział w gali finałowej konkursu REFLEKTORY 2019 organizowanej przez Centrum Sportu i Kultury w Sidzinie. Uczniowie recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Stanisław Wardęga zachwycił wszystkich swoją interpretacją wiersza K.I.Gałczyńskiego "Dyrektor i pomnik" i otrzymał nagrodę publiczności. Wszystkim uczniom gratulujemy występu, talentu i pracowitości.
Kiermasz świąteczny
Serwis Informacyjny 29.11.2019
SU przypomina wszystkim uczniom i nauczycielom szkoły, że używanie na co dzień zwrotów grzecznościowych: dzień dobry, do widzenia, dziękuję, proszę, przepraszam, świadczy o dobrym wychowaniu i kulturze osobistej każdego człowieka. Mamy nadzieję, że wszyscy o tym pamiętają. Szacunek okazywany innym pokazuje nam, ile sami w istocie jesteśmy warci.
Przypominamy, że w dniach 25.11. 2019 – 02.01.2020 trwa XX edycja „GÓRY GROSZA”. Akcja polega na przekazywaniu monet na pomoc dla najbardziej potrzebujących dzieci, które nie wychowują się w swojej rodzinie. Zachęcamy do udziału w akcji, bo każda moneta może pomóc Twojemu koledze lub koleżance.
Świąteczne kartki dobroczynne będą sprzedawane przez wolontariuszy w dniach 18 listopada do 6 grudnia. Cena kartki z kopertą 2zł. Kupując kartkę wspierasz chorych i niepełnosprawnych podopiecznych Stowarzyszenia Sursum Corda.
Kamil Janawa z klasy VIII zakwalifikował się do etapu rejonowego konkursu z geografii. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Szkolne koło wolontariatu organizuje zbiórkę nowych ciepłych skarpet i rękawic w ciemnych kolorach dla bezdomnych mężczyzn pod hasłem: ciepłe stopy i ciepłe ręce. Dary przynosimy do świetlicy szkolnej do 20 grudnia. Zachęcamy do udziału w akcji. Pomyślmy o innych, nie tylko o sobie.
Wyniki konkursu SUPER UCZEŃ
SUPER UCZEŃ z klasy I a, to Maksym Yanishevskyi
SUPER UCZEŃ z klasy I b, to Maja Frankowska
SUPER UCZEŃ z klasy I c, to Hubert Piwowarczyk
SUPER UCZEŃ z klasy II b, to Kacper Brożek
SUPER UCZEŃ z klasy II c, to Martyna Sasińska
SUPER UCZEŃ z klasy III b, to Arkadiusz Pala
SUPER UCZEŃ z klasy III c, to Nikola Grzybek
SUPER UCZEŃ z klasy IV a, to Natalia Piechota
SUPER UCZEŃ z klasy IV b, to Magdalena Morawiec
SUPER UCZEŃ z klasy V a, to Wiktor Brożek
SUPER UCZEŃ z klasy V b, to Julia Habało
SUPER UCZEŃ z klasy V c, to Weronika Stachowska
SUPER UCZEŃ z klasy V d, to Filip Babiuch
SUPER UCZEŃ z klasy VI a, to Jakub Kołodziejczyk
SUPER UCZEŃ z klasy VI c, to Mikołaj Stachowski
SUPER UCZEŃ z klasy VII b, to Amelia Lelek
SU składa serdeczne życzenia wszystkim listopadowym solenizantom i jubilatom