• Projekt Czytelniczy "Magiczna Moc Bajek"- Moduł VII - Złośliwość, Pokojowość/23.04.2021r.

• 23.04.2021 21:09
        • W miesiącu kwietniu rozmawialiśmy na temat pojęć: Złośliwość i Pokojowość.

• „Złośliwość – czym jest? – w oparciu o ilustracje rozmawialiśmy o złośliwości. Omówiliśmy przykładowe sytuacje. Określiliśmy, jak się czuje dziecko, któremu się dokucza. Czy jest to dobre czy złe? Dlaczego?
          • W zabawie „Jaki/jaka jestem” – dzieci gestami i minami zilustrowały hasła: jest mi wesoło, jestem smutny, jestem wrogo nastawiony itp.
          • Obejrzeliśmy dobranockę z dawnych lat – „Opowiadania Muminków” – odcinek pt. „Muminek czy Bobek”. Na podstawie bajki  wyjaśniliśmy sobie pojęcie „pokojowy”. Zwróciliśmy uwagę, że przeciwieństwem do pokojowości jest złośliwość/ agresja. Rozmawialiśmy na temat: w jaki sposób radzić sobie z agresją oraz jak rozwiązywać konflikty. Poruszyliśmy temat wybaczania oraz użycia magicznych słów: dziękuję, proszę, przepraszam.
          • Dzieci pokolorowały postacie z bajki – „Opowiadania Muminków”.
        • Nasze zajęcia - "Książka mój przyjaciel"/ 23.04.2021r.

• 23.04.2021 21:36
        • W tym tygodniu rozmawialiśmy o książkach. Dzieci dowiedziały się  m.in. jak powstaje papier, czym różni się biblioteka od księgarni. Badały różne faktury papieru. Oglądały książki – sprawdzały co zawierają (okładka, strony, tekst, ilustracje). Obejrzały prezentację multimedialną – „Zasady korzystania z książek”. Nauczyły się szacunku do książki – jako źródła wiedzy. Na zajęciach plastycznych wykonały swoją własną książeczkę oraz zakładkę do książki.