• UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

• W dniu 3 września uroczyście rozpoczęliśmy naszą szkolną przygodę. Po apelu odwiedziliśmy nasza nową klasę i poznaliśmy się z Wychowawcą i nowymi kolegami.

• SPOTKANIE Z FILHARMONIĄ W OKK

• W dniu 28 września wysłuchaliśmy koncertu muzyków z Filharmonii Krakowskiej. Usłyszeliśmy utwory m.in. Chopina, Mozarta, Bacha oraz poznaliśmy nowe instrumenty i słownictwo związane z muzyką klasyczną.

• WARSZTATY W PEDAGOGICZNEJ BIBLIOTECE WOJEWÓDZKIEJ

• W dniu 20 września wyruszyliśmy na naszą pierwszą wycieczkę klasową - na warsztaty edukacyjne pt. Franklin i zazdrość do Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krakowie. Dzięki teatrzykowi kamishibai poznaliśmy historię Franklina zazdrosnego o przyjaciela. wykonaliśmy żółwie w technice origami oraz zwiedziliśmy podziemia biblioteki oraz czytelnię.

• ŚLUBOWANIE

• Dzień 12 października 2018 roku na trwałe zapisze się w naszej pamięci, gdyż w tym dniu odbyło się nasze ślubowanie oraz pasowanie na ucznia Szkoły Podstawowej nr 66 w Krakowie. Wraz z kolegami z klas Ia i Ib zaprezentowaliśmy swoje umiejętności wokalno-aktorskie.

Zaprzyjaźnić się z książkami, dumą swojej szkoły być,

ze wszystkimi pierwszakami ślubujemy dziś.

Uczniem być to ważna sprawa i otwierać wiedzy drzwi,

uczyć się by świat poznawać

ŚLUBUJEMY dziś!!!

• WYNIKI KONKURSU BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY

• Zostały ogłoszone wyniki konkursu plastycznego BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY. Gratulujemy Mai, Nadii, Lilianie, Gabrysi i Ksaweremu :)

• KOROWÓD WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

• Z okazji zbliżającej się uroczystości Wszystkich Świętych w naszej szkole został zorganizowany korowód świętych. Uczniami naszej klasy, którzy wzięli udział w tym wydarzeniu byli: Maja, Natalia, Antoni i Martyna. Zachwycili nas pięknymi strojami i atrybutami właściwymi dla prezentowanych przez nich postaci.

• MIĘDZYSZKOLNY PRZEGLĄD TEATRZYKÓW"STO LAT NIEPODLEGŁEJ"

• W dniu 9 listopada odbył się XVII Międzyszkolny Przegląd Teatrzyków. Tematem  przewodnim przeglądu była setna rocznica odzyskania niepodległości przez naszą ojczyznę.

• DZIEŃ PRAW DZIECKA

• Wraz z pozostałymi uczniami naszej szkoły celebrowaliśmy Dzień Praw Dziecka. Zespoły klasowe prezentowały poszczególne prawa dzieci, aby pomóc nam jeszcze lepiej poznać nasze prawa, ale również obowiązki wynikające z tego, że jesteśmy dziećmi, uczniami, obywatelami.

• ANDRZEJKI

• Przebrani w barwne i pomysłowe stroje bawiliśmy się na tegorocznym balu andrzejkowym.

• MIKOŁAJKI KLASOWE

• W tym roku wszyscy byli naprawdę grzeczni :)

• WARSZTATY UDZIELANIA PIERWSZEJ POMOCY

• Podczas warsztatów dowiedzieliśmy się jakie rodzaje karetek pogotowia można spotkać  naszym kraju, nauczyliśmy się poprawnie wzywać karetkę w razie wypadku drogowego czy podczas np. zasłabnięcia starszej osoby. Dzięki instruktarzowi nauczyliśmy się układać poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej oraz zobaczyliśmy w jaki sposób wykonuje się masaż serca i sztuczne oddychanie.

• FIZYKA DLA SMYKA

• Podczas warsztatów mieliśmy okazję zaobserwować lub przeprowadzić samodzielnie kilkanaście doświadczeń z zakresu fizyki. Dowiedzieliśmy się kilku ciekawostek na temat powietrza, ciśnienia, przeciągania ziemskiego czy smogu.

• WIGILIA KLASOWA

• Po oglądnięciu inscenizacji jasełek w wykonaniu naszych starszych kolegów udaliśmy się do naszej klasy, gdzie połamaliśmy się opłatkiem składając sobie życzenia. Następnie wspólnie kolędowaliśmy przy choince.