• Odblaskowa szkoła 2019/2020

• Sprawozdanie z konkursu „Odblaskowa szkoła” w roku szkolnym 2019/2020r.

Szkoła Podstawowa nr 66 Jak co roku, tak również i teraz  wzięła udział w konkursie "ODBLASKOWA SZKOŁA". Głównymi celami konkursu jest uświadamianie dzieci o konieczności znania zasad ruchu drogowego, konsekwentnego ich przestrzegania oraz, w celu zwiększenia swojego bezpieczeństwa na drodze, konieczności noszenia elementów odblaskowych.

Poniżej przedstawiono działania przeprowadzona w ramach akcji:

1. Organizacja w trakcie trwania akcji ogólnoszkolnego konkursu plastycznego na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym

W szkole został zorganizowany konkurs plastyczny dla klas I-VIII pt. ”Nosimy odblaski”. Uczestnicy konkursu wykonywali prace płaskie i przestrzenne

( gadżet odblaskowy ) związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym.

W wyniku konkursu wyłoniono zwycięzców, których nagrodzono .

2. Organizacja w trakcie trwania akcji ogólnoszkolnego konkursu wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym

Dla klas V zorganizowano konkurs wiedzy o ruchu drogowym. Dwu- osobowe zespoły reprezentujące poszczególne klasy rozwiązywały testy dostosowane do wieku i wiedzy uczestników.  Zwycięska klasa zostały wyposażone w elementy odblaskowe

3. Lokalna promocja idei konkursu „Odblaskowa szkoła

Konkurs „Odblaskowa Szkoła” został opisany na stronach www szkoły oraz w wielu klasach

przygotowano gazetkę nt. bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

4. Inne niekonwencjonalne sposoby wpływu na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym uczniów w danej szkole

We wrześniu uczniowie klas pierwszych wzięli udział w zajęciach przeprowadzonych przez Strażnika Miejskiego na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Wszyscy wychowawcy przeprowadzili w klasach lekcje na temat bezpiecznego poruszania się po drogach.

Klasy III zorganizowały  "Odblaskowy pokaz mody".

Wolontariusz z klasy VII i VIII trzykrotnie rozdawali seniorom odblaskowe opaski:

-pod kościołem

-w Osiedlowym Klubie Skotniki

-w Centrum Sportowym J&J

5. Udział w międzyszkolnym konkursie "Prawo-Ratownictwo-Bezpieczeństwo" organizowanym przez Straż Miejską Miasta Krakowa wspólnie z Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej-awans naszych uczniów z klasy VIII do finału.