• Try not to become a man of success, but rather try to become a man of value.
        • Albert Einstein
        • Love all, trust a few, do wrong to none.
        • William Shakespear
        • The only person who is educated is the one who has learned how to learn and change.
        • Carl Rogers
    •  Witamy na stronie kl. VIII w roku szkolnym 2019/20.

Wychowawca klasy: mgr Anna Czudecka-Wrona
      Samorząd klasowy:
      Przewodniczący: Julia Kulig
      Zastępca: Kacper Chalcarz
      Skarbnik: Gabriela Siekacz
      Sekretarz: Kamil Janawa

Udział w konkursie Prawo, Ratownictwo, Bezpieczeństwo
      Dnia 12 listopada 2019 r. troje uczniów kl. VIII reprezentowało szkołę w finale konkursu organizowanego przez Straż Miejską w Krakowie pt. "Prawo, Ratownictwo, Bezpieczeństwo". Byli to: Karolina Jurek, Kinga Skiba i Wojciech Grochal. Mimo iż nie udało się  osiągnąć podium, uczniowie nauczyli się cennych umiejętności, m.in. takich jak: używanie gaśnic, interpretowanie i stosowanie przepisów prawa drogowego czy dobór umundurowania strażnika miejskiego oraz użycie pałki do przenoszenia osób.

Szkolne jasełka 2019/20
      20 grudnia 2019 roku nasza klasa wraz z uczniami z innych klas wprowadziła całą społeczność szkolną w świąteczny nastrój. Zaprezentowane bowiem zostały jasełka, które pobudziły do refleksji, przypomniały widzom korzenie tradycji bożonarodzeniowych oraz uwrażliwiły nas na drugiego człowieka. Po spektaklu oraz życzeniach świątecznych klasa VIII świętowała nadchodzące dni we własnym gronie.

Targi Edukacyjne w Zespole Szkół Inżynierii Środowiska i Melioracji w Krakowie
      W ramach doradztwa zawodowego uczniowie naszej klasy dn. 23 stycznia 2020 r. wybrali się wraz z opiekunami do Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska i Melioracji w Krakowie. Tam zapoznali się z ofertami rozmaitych szkół średnich znajdujących się na terenie Krakowa, dzięki czemu poszerzyli swoją świadomość co do możliwości wyboru szkoły ponadpodstawowej. Oczywiście, każdy mógł porozmawiać z uczniami lub nauczycielami wymarzonej szkoły, aby utwierdzić się w słuszności swojego wyboru lub zastanowić się nad innymi możliwościami.