• Jak co roku bierzemy udział w konkursie "Odblaskowa szkoła".

Celem konkursu jest zwiększenie aktywności dyrektorów szkół podstawowych,  lokalnych władz samorządowych i rodziców w zakresie wyposażenia uczniów w elementy odblaskowe. Daje możliwość wykazania, że ich szkoła nie tylko uczy, ale również dba o bezpieczeństwo swoich podopiecznych zwłaszcza w drodze do i ze szkoły. Ponadto celem akcji jest zwrócenie uwagi pedagogów, rodziców i opiekunów na konieczność kontrolowania ustawowego obowiązku korzystania przez dzieci z elementów odblaskowych i promowanie wszelkich inicjatyw ograniczających zagrożenia w ruchu drogowym.

Bezpieczni na drodze

Uczniowie naszej szkoły znają zasady bycia widocznym na drodze, a nauczyciele dbają o przestrzeganie tych zasad na przykład podczas wycieczek szkolnych. Poniżej uczniowie klasy 1e i 1c, którzy zaprezentowali się na wycieczce w modnych kamizelkach odblaskowych, promując bezpieczeństwo w praktyce.

„Modnie i bezpiecznie – noś odblaski” – czyli pokaz mody

odblaskowej.

W dniach 24 i 25 października 2023 r. odbył się w naszej szkole pokaz mody

odblaskowej, w którym udział wzięły klasy 1,2 i 3. Uczniowie wykazali się

kreatywnością i zaangażowaniem w przygotowaniu i prezentacji strojów z

elementami odblaskowymi. Część klas reprezentowała nawet bardzo liczna grupa

uczestników. Zdecydowanie pokaz mody odblaskowej „Modnie i bezpiecznie – noś

odblaski” zachęca do umieszczania elementów odblaskowych na plecakach i

ubraniach oraz do noszenia kamizelek i bycia modnym i widocznym na drodze.

Gratulujemy i dziękujemy za wspaniałe widowisko i udział w promowaniu

bezpieczeństwa na drodze wszystkim uczniom oraz czuwającymi nad nimi

wychowawcom.

Konkurs plastycznyBezpieczni w ruchu drogowym”.

W październiku tego roku w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny: „Bezpieczni w ruchu drogowym”. Celem konkursu było poszerzenie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, bezpośrednie zaangażowanie uczniów w tematykę ruchu drogowego i zainteresowanie ich problematyką bezpieczeństwa na drodze oraz promowanie idei bezpiecznego poruszania się po drogach publicznych. Uczniowie przedstawili swoją artystyczną wypowiedź na temat bezpiecznego poruszania się po drodze w czasie drogi do / ze szkoły.

Finał konkursu miał miejsce 25.10.2023, a jury przyznało następujące miejsca i wyróżnienia:

I miejsce:  Antoni Darłak klasa 4D

II miejsce:  Magdalena Grochal klasa 4C

III miejsce:  Roksana Wierzbicka klasa 4B

Wyróżnienia:

Lidia Zielniok klasa 4C

Maria Mykoliuk klasa 5C

ODBLASKOWA PIOSENKA

Odblaskowa szkoła teledysk

W tym roku został również zorganizowany Konkurs Piosenki Odblaskowej, celem konkursu było przypomnienie o odpowiednim zachowaniu pieszych, popularyzacja bezpieczeństwa na drodze, rozwijania zamiłowania do śpiewu jako jednej z form aktywności muzycznej, prezentacja zdolności oraz rozwijanie wrażliwości artystycznej. Uczestnicy przygotowywali piosenkę z tekstem własnego autorstwa nagraną w formie video.

W konkursie na Odblaskową piosenkę zwyciężyła piosenka przygotowana przez reprezentację klasy 4D (Joanna Filas, Hanna Piszczek, Alicja Puto, Hanna Wróbel).
          Gratulujemy odwagi, pomysłowości, a przede wszystkim działania na rzecz bezpieczeństwa pieszych w ruchu drogowy

TEST WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE PIESZYCH NA DRODZE

KONKURS WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE W RUCHU DROGOWYM.

Dnia 24 października 2023 odbył się w naszej szkole Test wiedzy o bezpieczeństwie pieszych na drodze. Uczniowie klas 4 biorący udział w konkursie udowodnili, że warto znać zasady zachowania się w ruchu drogowym. Dzięki swojej wiedzy będą bezpieczni na drodze. Uczniowie, którzy zdobyli najwięcej punktów zajęli następujące miejsca:

I miejsce ex aeqou: Julia Babiuch (4C) i Lidia ZIelniok (4C)

II miejsce: Michał Wąs (4B)

III miejsce: Magdalena Grochal (4C)

Gratulujemy!

ODBLASKOWA SZKOŁA - SPOTKANIE ZE STRAŻNIKIEM MIEJSKIM

19 września br. uczniowie naszej szkoły kl. 1 – 3 spotkali się z przedstawicielami Straży Miejskiej. Pani Strażnik przeprowadziła rozmowę z dziećmi na temat bezpieczeństwa na drodze. Uczestnicy podzielili się swoimi wiadomościami na temat zachowania pieszych, gdy zapadnie zmrok oraz jak cenną rzeczą jest posiadanie kamizelek i odblasków, pozwalających zobaczyć kierowcy idącego pieszego oraz zapobiec wielu niebezpiecznym sytuacjom na drodze.

M. Matoga

D. Piątkowska - Haptaś

ODBLASKOWA SZKOŁA - PLAKATY SZKOLNE

Miesiące wrzesień i październik to czas ogólnopolskiej akcji promującej bezpieczeństwo pieszych na drodze pt.: „Odblaskowa Szkoła”. Celem akcji jest uwrażliwienie dzieci i młodzieży na konieczność noszenia odblasków, które pozwalają kierowcom z daleka dostrzec ich na drodze czy chodniku. Akcja ta promuje też wiedzę dotyczącą odpowiedniego przestrzegania przepisów drogowych. Wszelkiego rodzaju działania zmierzają noszenia odblasków i kamizelek, których posiadanie już wielu osobom uratowało życie. W ramach tej akcji uczniowie naszej szkoły przygotowali gazetki w swoich salach lekcyjnych. Uczniowie, którzy wzięli udział w tworzeniu gazetek wykazali się zaangażowaniem, kreatywnością i pomysłowością w ich tworzeniu, wszystko po to, aby poszerzyć swoją wiedzę, ale też promować bezpieczeństwo w swoim środowisku.

Gratulujemy !

M. Matoga